Microsoft Outlook troubleshooting
Usprawnienie pracy filtra śmieci w Microsoft Outlook

Usprawnienie pracy filtra śmieci w Microsoft Outlook

autor michu 2009-01-08 16:56:00 w Microsoft Outlook
tagi: email, filtr, poczta, spam

Jednym z najpoważniejszych problemów związanych z działaniem filtrów antyspamowych, jest kwalifikowanie poprawnych wiadomości pocztowych jako spamu (tak zwane "false positive"). Jeśli takie sytuacje zdarzają się często, filtr staje się praktycznie bezużyteczny, bo i tak przynajmniej raz dziennie musimy przeglądać wszystkie wiadomości-śmieci w celu sprawdzenia, czy przez przypadek nie dostała się do nich wiadomość, którą powinniśmy przeczytać.

W programie Microsoft Outlook można znacznie poprawić odporność filtra na przypadki "false positive" dzięki zaznaczeniu dwóch opcji. Znajdują się one na zakładce Bezpieczni nadawcy w opcjach wiadomości-śmieci. W menu należy wybrać Narzędzia, Opcje, Wiadomości śmieci i przejść do zakładki Bezpieczni nadawcy.

Znajdują się tutaj opcje Ufaj również poczcie e-mail od osób na liście Moje kontakty oraz Automatycznie dodaj osoby, do których wysyłam wiadomości e-mail, do listy bezpiecznych nadawców.

Zaznaczenie pierwszej opcji powoduje, że wiadomości wysyłane do nas przez osoby, które znajdują się w naszych kontaktach, nigdy nie są traktowane jako spam. Natomiast zaznaczenie drugiej opcji powoduje, że jako spam nie są nigdy traktowane wiadomości od osób, do których my wcześniej kiedykolwiek wysłaliśmy wiadomość email.

Pierwsza opcja jest domyślnie zaznaczona po zainstalowaniu programu Outlook 2007, natomiast druga - nie. Dlatego jej włączenie może znacznie poprawić działanie naszego filtra antyspamowego i wyeliminować przypadki błędnego kwalifikowania wiadomości jako spam.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.