Microsoft Outlook troubleshooting
Sprawdzanie nazw adresatów przy wysyłaniu wiadomości w Outlook'u

Sprawdzanie nazw adresatów przy wysyłaniu wiadomości w Outlook'u

autor Piotr Majcher 2008-09-10 08:41:00 w Microsoft Outlook
tagi: email, Outlook, poczta

Tworząc nową wiadomość w programie Outlook rzadko pamiętamy adres e-mail osoby do której wysyłamy maila. Zazwyczaj w okienku nowej wiadomości wygodnie jest kliknąć przycisk DO i wybrać adresatów z książki adresowej. W przypadku, gdy w naszych kontaktach jest kilkaset wpisów, czynność ta może zająć kilka sekund... Jak w takim razie zaoszczędzić te kilka sekund? - Tworząc nową wiadomość w polu DO wpisujemy to imię lub nazwisko odbiorcy (albo jedno i drugie) a następnie naciskamy skrót klawiaturowy CTRL+K (funkcja Sprawdź nazwy):

Outlook - Sprawdzanie nazw odbiorców wiadomości

Outlook przeszuka wówczas nasze kontakty i jeśli znajdzie wpis pasujący do podanej osoby, automatycznie zaakceptuje wpisaną nazwę podkreślając ją:

Jeśli podamy tylko część nazwy, na przykład "kow" i naciśniemy CTRL+K, Outlook wyświetli wszystkie nazwy, które będą do tego kryterium pasowały:

Okienko Sprawdzanie nazw wyświetla nazwę kontaktu, a także adres e-mail więc łatwo odnajdziemy osobę, której poszukujemy.

Polecenie Sprawdź nazwy znajduje się także w menu Narzędzia. Można także skorzystać z przycisku Sprawdź nazwy, który jest umieszczony na pasku narzędzi Standardowy w otwartej wiadomości pocztowej:

Opisana funkcjonalność jest jedną z podstawowych w programie Outlook, jednak wielu użytkowników o niej nie pamięta i zazwyczaj polega na funkcjonalności automatycznego uzupełniania adresów, której zasada działania jest zupełnie inna, zobacz:
Autouzupełnianie adresów - jak to działa? 
 

Piotr Majcher, www.piotrmajcher.com.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.