Microsoft Outlook troubleshooting
Niedziałająca funkcja wyszukiwania w plikach w Visual Studio 2003/2005

Niedziałająca funkcja wyszukiwania w plikach w Visual Studio 2003/2005

autor CodeTwo 2008-02-27 00:00:00 w Inne

Od czasu do czasu w Microsoft Visual Studio, w czasie wyszukiwania tekstu w plikach, pojawia się następujący komunikat:

No files were found to look in. Find was stopped in progress.

Mimo że wyszukiwany tekst z pewnością istnieje w treści wskazanych plików i choćby był najprostszy, nie są zwracane żadne wyniki wyszukiwania - funkcja wyszukiwania odmawia jakiejkolwiek współpracy.

Wprawdzie Visual Studio używane jest głównie przez programistów, ale wielu administratorom czy ITPro zdarza się używać go, choćby do szybkiego stworzenia prostej strony HTML. Zdecydowałem się opisać problem i jego rozwiązanie, ponieważ jest jednym z oryginalniejszych jakie znam i za każdym razem, gdy się z nim spotykam, przyprawia mnie o szeroki uśmiech. Choć do czasu, gdy nie znałem rozwiązania, powodował zupełnie odmienne reakcje.

Po wystąpieniu błędu, nie pomaga ponowne uruchomienie Visual Studio. Istnieją tylko dwa rozwiązania: albo restart komputera, albo, tylko dla wtajemniczonych... naciśnięcie klawiszy Ctrl + Scroll Lock. Ta kombinacja natychmiast uzdrawia funkcję wyszukiwania w plikach.

Warto dodać, że błąd został po raz pierwszy zauważony w Visual Studio 2003, istnieje jednak również w Visual Studio 2005 (także z zainstalowanym Service Pack 1). Czy także w Visual Studio 2008? Nie wiem.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące tego artykułu, napisz na naszym forum.

(c) CodeTwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.