Microsoft Outlook troubleshooting
Problem z ustawieniem domyślnego konta w Outlook'u

Problem z ustawieniem domyślnego konta w Outlook'u

autor michu 2008-10-16 11:32:00 w Microsoft Outlook
tagi: GPO, konto pocztowe, Outlook, SBS

Niektórzy użytkownicy mają problem ze zmianą domyślnego konta pocztowego w programie Outlook. Problem występuje u użytkowników, którzy mają skonfigurowane skrzynki Exchange na serwerze Small Business Server (SBS). Po skonfigurowaniu w Outlook'u konta POP3/SMTP i ustawieniu go jako domyślne, okazuje się, że po ponownym uruchomieniu programu Outlook, domyślnym kontem znowu jest skrzynka Exchange.

Jest to domyślna funkcjonalność wprowadzana przez serwer SBS, ale można zmienić ją w prosty sposób tworząc w rejestrze odpowiedni wpis. Wpis należy utworzyć w rejestrze na komputerach klienckich.

W gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\SmallBusinessServer\ClientSetup należy utworzyć nowy wpis typu REG_DWORD o nazwie NoTransportOrder i nadać mu wartość 1.

Administrator może wprowadzić wpis automatycznie na wszystkich komputerach w domenie korzystając z mechanizmu GPO (Group Policy Objects).

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące tego artykułu, napisz na naszym forum.

(c) CodeTwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.