Microsoft Outlook troubleshooting
Problemy z Service Pack 3 dla Office 2003

Problemy z Service Pack 3 dla Office 2003

autor CodeTwo 2007-10-22 00:00:00 w Microsoft Outlook
Ostatnio pisaliśmy o nowym dodatku Service Pack 3 dla pakietu Microsoft Office 2003. Okazuje się, że jego zainstalowanie może prowadzić do pewnych problemów w zachowaniu się programu Outlook.

Poniżej znajdują się odnośniki do stron dokładniej opisujących problemy:

Nie działa funkconalność autokorekty dla formatu RTF wiadomości: KB 943519: The AutoCorrect feature does not work in Outlook 2003 after you install Office 2003 SP3

Zmieniło się zachowanie Outlook'a dotyczące pól niestandardowych formularzy, co może powodować, że obecne formularze nie działają prawidłowo. Jednym z objawów może być wyświetlanie komunikatu "The custom form could not be opened. An Outlook form will be used instead" podczas otwierania własnego formularza. Szybkie rozwiązanie problemu można znaleźć tutaj:
Microsoft Office 2003 SP3 Breaks Outlook Forms (.oft)

Szczegółowe informacje dotyczące zmian dla niestandardowych pól formularzy w SP3 znajdują się w artykule: KB 907985: Changes to custom properties in Outlook

Po instalacji Service Pack 3 użytkownicy zgłaszają również problemy z wyświetlaniem tych wiadomości w formacie HTML, które otrzymane zostały przez adres UDW. Nie jest jeszcze jednak pewne, czy ten problem faktycznie związany jest z nowym Service Pack'iem - po ponownym uruchomieniu komputera, problem na jakiś czas znika.

Z powyższych informacji po raz kolejny wynika ten sam wniosek. Niemal każdy service pack prowadzi do pewnych problemów, dlatego zazwyczaj nie należy instalować go natychmiast po publikacji, lecz odczekać kilka miesięcy, aż jego zachowanie zostanie dokładnie rozpoznane (zazwyczaj przez innych użytkowników) - w ten sposób często zaoszczędzimy sobie nieprzewidzianych kłopotów.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące tego artykułu, napisz na naszym forum.

(c) CodeTwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.