Przeniesienie konta Outlook 2016 IMAP plik OST na inny komp

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Przeniesienie konta Outlook 2016 IMAP plik OST na inny komp

Postprzez tkski » Pt 14.01.2022 00:13

Witam
Mam problem z przeniesieniem konta MS Outlook z uszkodzonego dysku jednego komputera na inny. Konto IMAP - zapis w pliku OST. Plik odzyskałem, na docelowym kompie założyłem nowy profil, powstał nowy plik OST, Outlook zsynchronizował foldery - pytanie czy można odzyskać pozostałe dane np. kontakty. Stary plik waży ok 3,6 GB - nowy po synchronizacji ok 2,5 GB
Próbowałem dołączyć jako kolejny plik ale nie rozpoznaje go jako prawidłowy. Czy konwersja na PST i wyciagnięcie tych danych to jedyna droga. Próbowałem podłączać plik OST jako PST (zmiana rozszerzenia ale też go nie rozpoznaje - wskazówka znaleziona w necie choć od razu mi się wydała mało wiarygodna ) Może jakięś inne metody ...
Proszę o wskazówki
tkski

Re: Przeniesienie konta Outlook 2016 IMAP plik OST na inny

Postprzez OShon » Pt 14.01.2022 09:22

Pliki OST są nie przenoszalne.
Posiadając konto onlinowe należy dane przegrać do PST aby je przenieść jeszcze wtedy gdy Outlook pracuje z bazą OST, jednakże jeśli dalej konto jest aktywne, to nie ma takiej potrzeby, ponieważ ponowne podłączanie synchronizuje wszystkie dane na nim zawarte.
Dane które nie były zapisane na koncie (tylko ten komputer) musza być przegrane na PST aby można było je przenieść.

p.s.
nie zalecam zmiany rozszerzeń od tak. Bo te są tylko oznaczeniem formatu w większości innego niż reprezentuje poprzednie rozszerzenie i można w ten sposób plik swój rozwalić.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/22, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez tkski » Pt 14.01.2022 13:48

Dziękuję za wyjaśnienie. Jak jednak uniknąć problemów w przypadku takiej sytuacji jak awaria dysku skoro archiwizacja samego pliku OST nic nie daje. Co trzeba jeszcze zarchiwizowac abyskutecznie odtworzyć dane po awarii na innym komputerze?
tkski

Postprzez OShon » Pt 14.01.2022 14:10

W pliku OST mogą się znaleźć dane nie synchronizowane z kontem np IMAP: czyli książki adresowe, wydarzenia, zadania.
Na koncie Exchange wszystko jest synchronizowane z serwerem.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/22, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016