Rozmiar obrazka wklejanego do emaila

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Rozmiar obrazka wklejanego do emaila

Postprzez bildder » Wt 08.06.2021 19:11

Witam,
Przesiadłem się niedawno z MS Outlook 2010 na 2019. Jest kilka rzeczy, które mnie strasznie irytują... Może ktoś coś poradzi. Najważniejsza sprawa, piszę email i wklejam obrazek do treści (nie jako załącznik) z programu graficznego. Nie ma znaczenia rozmiar, czy szerokość wynosi 500px czy 1500, zawsze po wklejenie jest rozciągnięty na pełną szerokość okna. Za każdym razem muszę skalować obrazki za narożniki. W wersji 2010 tak nie było, nie mogę znaleźć gdzie to się ustawia.

A druga sprawa, choć tu mam wątpliwości czy się da (przeszukałem jakieś zagraniczne fora), chodzi o wyświetlanie boldem skrzynki, w której pojawiły sie nowe wiadomości. Tak jak było w Outlook 2010. Nie rozumiem, dlaczego ktoś zmienia fajne rozwiązania.
bildder

Re: Rozmiar obrazka wklejanego do emaila

Postprzez OShon » Wt 08.06.2021 19:18

Mam najnowszego 365 i też tak nie mam jak opisujesz.
Może masz jakiś dziwny szablon który w kodzie HTML rozciąga obrazki.
Utwórz nowy mail i zaznacz treść Ctrl i DEL po czym wklej obrazek. Sprawdź czy rozciąga.
Jeśli tak to musisz wykasować szablon i na czystym wkleić tylko stopkę po wrzuceniu np 2 enterów.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/22, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook