kopiowanie treści maili do Worda (z formatowaniem)

Tematy nie należące do żadnej z pozostałych kategorii

Moderator: Moderatorzy

kopiowanie treści maili do Worda (z formatowaniem)

Postprzez bryfok » So 21.11.2020 18:09

Witajcie
Może tu znajdę pomoc.... Jestem początkujący w VBA, ale coś tam udało mi się sklecić w Excelu i jakoś działa.
Teraz mam taki problem z Outlookiem i Wordem:
w folderze mam maile z Outlooka w postaci plików *.msg - może ich być różna liczba.
Pliki są w jednym folderze a plik Worda może być w tym samym czyli identyfikacja folderu z msg prosta...
Potrzebuję przekopiować treść tych wiadomości wraz z formatowaniem do Worda dodając po każdej znacznik nowej strony (lub sekcji)
"Z ręki" to proste - otwieram maila, Ctrl+A, Ctrl+C, przechodzę do Worda Ctrl+V, Ctrl+ENTER i znowu to samo aż się maile skończą.
Ale jak to zrobić automatem??? (oczywiście dobrze by było te maile zamknąć potem ;-) )
Później już w Wordzie to wszystko jest obrabiane, zmieniane, układane i drukowane specjalnie, ale to już zrobiłem. Pozostaje zautomatyzowanie początku...
Szukałem w różnych miejscach, wrzuciłem pytanie w kilku miejscach, ale nic nie znalazłem - były porady dotyczące kopiowania body maila do Excela, nawet gdzieś widziałem do Worda, ale tylko tekst, a mnie zależy na tym, by było z formatowaniem.
Skro ręcznie można to może da się jakoś automatycznie???
Czy ktoś poradzi?

Tomasz
bryfok

Re: kopiowanie treści maili do Worda (z formatowaniem)

Postprzez OShon » So 21.11.2020 18:23

Tylko po co wyciągać wiadomości Outlookowe poza aplikacje, aby potem je otwierać Outlookiem i kopiować.
Zastanów się czy nie lepiej to roić wew. aplikacji?
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez bryfok » So 21.11.2020 18:39

chodzi o to, ze pewien automatyczny system generuje maile. Ja (lub inna osoba na innym komputerze) potrzebuję je przetworzyć zmieniając nieco układ o rozmiar tak by przy zachowaniu czytelności (rozmiaru czcionki) zmieścić treść na 1 stronie (a są dłuższe). Następnie to jest przetwarzane do plików pdf, których nazwa musi być zgodna z pierwszym wierszem treści maila (po pewnej modyfikacji).
Ręcznie to było robione, ale robi się dużo....
Mam już znalezioną opcję (nie wiedziałem, że tak można) zapisu otwartego maila do worda, ale jeszcze nie umiem kazać tego zrobić automatowi z wieloma mailami. mogę te maile wrzucić do 1 foldera w outlooku i musiałbym stamtąd je pozapisywać pojedynczo do Worda. To zapisuje całość razem z tematem, datą, od do itp - to będę wywalał (z tym dam radę).
Może poradzisz początkującemu jak te wiele plików przekształcić i zapisać? mam makro zapisujące otwarty plik do Worda. Chyba sporo się muszę jeszcze pouczyć ;-)... Może choć sugestia ;-)
Tomasz
bryfok

Postprzez OShon » So 21.11.2020 19:01

Zatem podpowiedziałem ci ze lepiej je zaimportować do Outlooka i stamtąd pobierać treść niż bazować na uzbieranych pikach exportu wiadomości.
Idąc dalej (bo nowe fakty) można generować bezpośrednio PDFa z maila: http://vbatools.pl/zapis-wiadomosci-email-do-pdf/
ale oczywiście maile należy włożyć do folderu Outlooka (zaimportować je tam).
albo z mając XXX plików Worda również: http://vbatools.pl/zamien-docx-na-pdf/
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez bryfok » So 21.11.2020 20:38

Dziękuję za porady :-)
powalczę jakoś.
Word do pdf - nie ma problemu, mam już gotowe zapisywanie worda do pdfa każda sekcję oddzielnie.
Nie mogę korzystać z mail do pdf, bo nie tworzę pdfów z pełnych maili, ale z ich przekształconej zawartości więc muszę to zassać do worda i tam przetworzyć.
Jakoś połączę te wszystkie propozycje i zobaczę co wyjdzie - jeżeli uda mi się to posklejać - dam utaj znac - może komuś jeszcze się przyda.
Biorąc pod uwagę mój stopień niezaawansowania w VBA to pewnie nie będzie bardzo szybko ...
Dzięki
Tomasz
bryfok

Powrót do Inne