Zniknięcie wiadomości ze skrzynki odbiorczej i nadawczej

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Zniknięcie wiadomości ze skrzynki odbiorczej i nadawczej

Postprzez Jaro55 » Pn 22.06.2020 12:06

Mam problem ze znikającymi wiadomościami w Outlooku - chodzi o wiadomości zarówno ze skrzynki odbiorczej, jak i nadawczej. Dzieje się tak, gdy mam czasowe problemy z dostępem do internetu (mieszkam na wsi i zdarza się, że mój mobilny modem traci zasięg). Po każdej takiej sytuacji moja skrzynka w outlooku wygląda jakby była pusta. Nie wiem jak temu zapobiec, a jest to niezwykle denerwujące. Po kilku restartach internetu i komputera wiadomości pojawiają się znów, ale są to koszmarne warunki do pracy. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co może być przyczyną problemu i jak sobie z tym poradzić.
Jaro55

Re: Zniknięcie wiadomości ze skrzynki odbiorczej i nadawczej

Postprzez OShon » Pn 22.06.2020 13:50

Przychodzą mi do głowy 2 powody.

Pierwszy to konfiguracja IMAP na twoim kompie i POP tego samego konta na innym urządzeniu.
IMAP charakteryzuje się tym ze poczta jest i na serwerze i na urządzeniu, a POP to ze poczta domyślnie jest pobierana i kasowana z konta.
Zatem coś musi ci kasować tą pocztę więc IMAP pokazuje coraz mniej wiadomości.

Drugi to uszkodzenie pliku bazy. Czyli nic nowego, ale nie groźnego jeśli IMAP. Wystarczy nowy profil Outlooka i jeszcze raz założenie podłączenia do konta.
Taki zabieg wykonuje się na wyłączonej aplikacji przez panel sterowania.

OL_Profile2_w10.png

Nie wchodząc do Outlooka tworzysz profil a potem podłączasz konto:
OL_Profile2.png
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook