Przeniesienie Całej Zawartości Microsoft Office Outlook

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Przeniesienie Całej Zawartości Microsoft Office Outlook

Postprzez arturo » So 08.02.2020 23:38

Witam,

Na dniach będę emigrował na inny system operacyjny (dokładnie z XP na W7) i mam trzy pytania odnośnie przeniesienia zawartości Microsoft Office Outlook 2003:

1. Jak mogę przenieść całą zawartość (skonfigurowane skrzynki e-mail, wiadomości e-mail, zablokowane adresy e-mail, foldery i podfoldery osobiste, utworzone podpisy) skrzynek skonfigurowanych w Microsoft Office Outlook 2003?.
2. Czy jest możliwość eksportu całości ustawień Microsoft Office Outlook 2003?.
3. Czy Microsoft Office Outlook 2003 będzie także działał poprawnie na W7?.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Re: Przeniesienie Całej Zawartości Microsoft Office Outlook

Postprzez OShon » N 09.02.2020 17:48

Przesiadasz się "z cholery na gangrenę" - nie w sensie że chciałbym kolegę urazić, ale W7 własnie niedawno oficjalnie straciło wsparcie.
Rozumiem że jednostkę masz starą i na W10 przesiadać się nie chcesz, bo Office 2003 działa na W7 na 100% (choć ma on już ... ile... lekko starszy od mojej córki, która własnie zdawać chce na prawo jazdy).
Przypominam ze W10 można sobie UPG za darmo, a office 365 to koszt 40pln /msc i dostajesz pocztę Exchange, a nie jakiejś darmowe badziewie, z którym Outlook będzie chodził tak dobrze jak ilość postów na tym forum :)

Generalnie przenosiny wiążą się głównie z typem konta jaki posiadasz, czyli zapewne z POPa na IMAPa - czy tak?
Czy nadal chcesz używać tego samego POPa na W7?
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez arturo » Pn 10.02.2020 14:00

Tak mówisz że wybór z XP na W7 jest nie najlepszym wyborem?. Obawiam się że moja konfiguracja sprzętu nie pozwoli na wrzucenie innego systemu niż W7 właśnie. Owszem jak bym mógł to bez zastanowienia był od razu przesiadł się na W10. A z XP też można zrobić upgrade do W10 za darmo :?: .

I przyznam się że nie bardzo wiem jak teraz ugryźć sprawę czy pchać się w W7 czy nie bardzo.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Pn 10.02.2020 14:05

Z XP chyba nie ma akcji darmowego UPG.
Z W8 było od razu to możliwe ponieważ ludzie nie zaakceptowali takiej nowinki, a z W7 to chyba jedyna okazja - sprawdź i przeczytaj co tam producent na ten temat napisał: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12435/windows-10-upgrade-faq
Fakt ze wydajność maszyny (np CoreDuo z czasów W7, albo jakiś mniejszy niż i3 intel) może togo nie udźwignąć.
Niemniej jednak jak masz kopie zapasową to możesz spróbować: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/3159635/windows-10-update-assistant
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Wt 11.02.2020 11:15

Powiem tak, ja mam sprzęt pt:

* Procesor: Inel Pentium G630 2.70 GHz,
* Pamięć RAM: 4 GB,
* Płyta Główna: GIGABYTE H61M-DS2,
* Grafika / Dźwięk: zintegrowana na płycie głównej.

Czytałem linki przesłane przez Ciebie i nie będzie nic z tego żeby z XP przejść nawet na W10 - bezpłatne przejście dotyczy Windows 7 lub Windows 8.1 — na Windows 10.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Wt 11.02.2020 11:53

No tak, tak. XP zakopane definitywnie. Livetime na ten software już dawno się skończył i jedyne maszyny jakie na tym chodzą to bankomaty, które powinny być odcięte od sieci.
Zegar w swojej maszynie nie jest taki okropny (nie wiem ile wątków jak dwa no to trudno), ale RAMu masz tragicznie mało. Jak już to dziś 16GB RAM minimum. No i dysk SSD przyśpiesza pracę 10-ciokrotnie. Te dwie rzeczy powinny być osiągalne.
Sprawdziłem osobiście, bo mam kilka sprzętów.

Kup przez internet jakieś W7 - zapewne cena jest symboliczna, a potem zrób UPG i wykonaj backup, aby nie realizować takich czynności jak się coś pochrzani.
Ciężko coś sugerować na bazie softów, których nie ma jak zweryfikować. Człowiek oczekuje zmian, reakcji na nowinki z których powstają kolejne standardy, a nie wszystko jest możliwe korzystając z 20-letniego softu jak support po prostu po takim czasie nie istnieje.
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Wt 11.02.2020 12:21

Rzec można że mój sprzęt jest już leciwy i wiekowy i nie na dzisiejsze softy.

RAM' u jest mało to prawda, wprawdzie mógł bym go rozbudować do 16 GB wedle specyfikacji płyty głównej ale pozostaje jeszcze dysk i procesor. Dysk mam na SAT'a 500 GB.

Patrzyłem na Windows 7 cena nie jest powalająca, a symboliczna jak piszesz, z drugiej owej strony ciekawe jak by się zachowywał W7 na tej mojej konfiguracji.

A trzecie rozwiązanie to zakup nowego sprzętu na dzisiejsze czasy i wysmagania.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Wt 11.02.2020 12:40

Ram może być problemem, bo musi być dopasowany do gniazd na płycie i czasem cena może być okazyjna - bo ktoś się wyprzedaje, lub nie bo mało ich będzie na rynku na danej chwili, ale jak zainwestujesz w dysk SSD to jakikolwiek będziesz miał później sprzęt- może go użyć. Swoją talerzową 500-tkę wsadzisz sobie jako drugi, albo do kieszonki USB 3.0 będziesz miał jako magazyn danych.
Zatem zakup raczej bezpieczny. To już ci pozwoli przyśpieszyć pracę - zapewne taniej niż ok 3k na nowy sprzęt. Pomyśl o tym.
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Śr 12.02.2020 12:41

Coś mi się widzi że chyba poczekam chwilkę jeszcze i kupię nowy lub prawie nowy sprzęt na teraźniejsze wymagania softowe żeby już był na X czasu, a nie kombinować tak - chodź przyznam że nie co mnie denerwuje sprawa z Outlookiem że nie otwierają mi się wszystkie wiadomości, że nie jest widoczna wszystka grafika tylko puste okienka i znak X.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Śr 12.02.2020 13:44

AA to dlatego ze nadawca nie jest dodany do zaufanych:

OL_Nie_blokuj_nadawcy_SPAM_dodaj_do_zaufanych.png

Ew ręcznie każdy mail trzeba klikać w górnym pasku aby pobrał grafikę z internetu.
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Śr 12.02.2020 13:56

O przyznam że mnie zaskoczyłeś.

Ale powiem też że nie ma u mnie w Outlook 2003 takich ustawień jak pokazałeś na screenie.

Może jak bym miał dodanych nadawców do zaufanych to coś by mi się grafika ładowała bez problemu.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Śr 12.02.2020 14:06

Nie mam już 2003, ale na jakimś starym zrzucie również mam tą możliwość (ale nie pamiętam z jakiej go mam wersji).

OL_Dodanie_do_zaufanych.png

Jeśli nie masz to sprawdź w opcjach wywołanych z programu, jak i z opcji wiadomości (to mogą być 2ie różne opcje).
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Śr 12.02.2020 23:04

Znalazłem na Microsoft Office Outlook 20023 opcję pokazaną na screenie od Ciebie, jest także taka opcja w tej wersji Microsoft Office Outlook.

Ale pojawia mi się takowy błąd jak

Microsoft Office Outlook.jpg
Microsoft Office Outlook

A na innej otrzymanej wiadomości e-mail owszem dodam domenę nadawcy do zaufanych ale mimo tego nie pokazuje mi grafiki - jest puste pole i znaczek X.

Chyba nie będzie opcji żeby można było ustawić tak żeby grafika ładowała się od razu po otwarciu wiadomości i była widoczna?.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Śr 12.02.2020 23:44

Zwykle wystarczy dodać osobę aby cała poczta która odwołuje się do grafiki osadzonej na serwerze się pobierała automatycznie.
Czy tylko z tą jedną osobą masz problem?
Komunikat wspomina o podpisie cyfrowym, zatem nie wykluczone że i in musi zostać dodamy. Niemniej jednak klucz w takich przypadkach powinien być wydany przez instytucje która nim podpisuje (w większości to są korespondencje bankowe i to bank publikuje podpisy). Czy to mail z jakiejś instytucji finansowej, który ci się nie wyświetla w całości?
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Cz 13.02.2020 00:01

Tak, ten screen o certyfikacje jest z banku to prawda.

A jeśli chodzi o dodanie adresu do zaufanych to nie tylko z jedną osobą jednym nadawcą mam problem ale z każdym praktycznie co prześle wiadomość nie mogę otworzyć grafiki jak np. od portalu aukcyjnego czy też mailingu od sieci sklepów spożywczych czy też od mailingu / reklam co są wysyłane na pocztę.

Mimo że dodałem je wszystkie do zaufanych przez opcje co pokazałeś na screenie i co ją zalazłem to grafiki nie widać.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Cz 13.02.2020 00:15

Odszukaj jeszcze takie ustawienia w opcjach/centrum zaufania: (głównie to co mam na pierwszym oknie z trzech pokazanych).

OL_Ustawienia_makro.png
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Cz 13.02.2020 00:35

Mam podobne ustawienia z okienka #2 z Twojego screenu odnośnie Maro

Zabezpieczenia.jpg
Zabezpieczenia

Zmieniłem teraz na Niskie z Wysokiego, nic to nie zmieniło, ale w wersji 2003 Outrooka nie mogę znaleźć bądź nie ma też ustawień odnośnie Dostępu Programowego oraz Opcji Prywatności.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Cz 13.02.2020 09:18

Chodziło mi abyś zwrócił szczególną uwagę na opcje pierwszego okna. aby pakiet pobierał dane pomimo tego że do tego właśnie służy :)
Drugie okno, dot makro nic nie wnosi do pobierania obrazków. Jak chcesz coś zaprogramować no to przydaje się aby kod startował zaraz po włączeniu Outlooka, natomiast nie da się otrzymać poczty z kodem jak np pliku Worda czy Excela, także pod tym kontem nie ma zagrożenia. Poza tym nie ma dodatków typu Addin i do Outlooka trzeba pisać albo kod jawnie w umieszczając go w osobistym repozytorium, albo dodatki COM przy pomocy Visual Studio, no ale w tedy opcja makro nie ma nic do tego. Może planowali udoskonalić Outlooka jak inne programy office, ale do tej pory im nie wyszło.
Trzecie dotyczy AV i komunikatów o blokadach - a nie napisałeś że ci się pojawiają komunikaty o blokadzie, a jedynie nie pobiera obrazków.
W niektórych przypadkach pojawia się dodatkowa linia z testem pod menu aplikacji np z linkiem lub przyciskiem o blokadach pewnych funkcjonalności.

To co zmieniłeś pokazując mi na ekranie to opcje SPAMu, gdzie ja bym sie raczej zastanowił czy skrzynka ma kwalifikować maile jako spam, czy też ich nie blokować aby ich wcale nie pobierać.
Także ten ekran nie ma nic wspólnego z tym co pokazałem pow. No ale jak mówię.. zweryfikować i za rączkę nie mogę poprowadzić bo już 2003 nie mam na swojej maszynie.
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Cz 13.02.2020 09:45

Właśnie opcji z pierwszego screena od Ciebie z tymi ustawieniami nie mogę u siebie namierzyc.

Po powrocie do domu popatrzę raz jeszcze ale to co już dwu krotnie patrzyłem to nie ma nic
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Cz 13.02.2020 11:38

W Outlooku, jeśli dany adresat nie jest dodany do listy bezpiecznych nadawców, to następuje automatyczna blokada i użytkownik może reagować na nią jednorazowo wskazując konkretny obrazek z krzyżykiem aby go pobrać z internetu.

OL_Pobierz_obrazy2.png
OL_Pobierz_obrazy2.png (5.34 KiB) Przeglądane 715 razy

Wiadomość taka może być zapisana w Outlooku, aby ponowne jej otwarcie automatycznie te obrazki już wyświetliło. Jednakże inna wiadomość, która będzie miała podobną grafikę musi być rozpatrywana osobno.
W nowym Office nie trzeba używać prawego klawisza myszy na linii w folderze wiadomości, ale bezpośrednio w niej klikając na pasku pod menu o którym wcześniej już pisałem:

OL_Pobierz_obrazy3.png

Ten pierwszy model z pewnością jest w starszych wersjach Outlooka, drugi to powiedzmy nowinka obecnej wersji.
Obrazek
OShon

Następna strona

Powrót do Microsoft Outlook