znikające wiadomości po zastosowaniu reguły

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

znikające wiadomości po zastosowaniu reguły

Postprzez hexa74 » Cz 26.09.2019 16:29

Mam następujący problem, stworzyłem ankietę online z wysyłaniem wiadomości email na pocztę, W outlooku stworzyłem regułę aby wiadomości te trafiały do nowego stworzonego folderu i tak sie działo przez kilka miesięcy (zebrało się ok 700 wiadomości) . Jednakże nagle zrobiły sie tylko cztery wiadomości a reszta zniknęła. Zaznaczam że na poczcie gmail online te wiadomości są ale nie mogę ani ich pobrać na outlook ? pozostałe wiadomości sie ściągają. Czy ktoś mógłby coś zasugerować? Będę wdzieczny za pomoc.
hexa74

Re: znikające wiadomości po zastosowaniu reguły

Postprzez OShon » Cz 26.09.2019 16:46

A skoro masz podłączony do Outlooka konto Gmail to może coś nie tak a bazą danych Outlooka.
Jeśli masz podłączenie typu IMAP i na poczcie podglądniętej przez stronę internetową Gmaila wiadomości są, a nie są synchronizowane to może postawić nowe połączenie z bazą?
I tak Gmail nie wspiera kontaktów ani kalendarza z Outlooka a jedynie synchronizuje w obie strony pocztę to nic nie utracisz (no chyba ze masz wiadomości nie wysłane i wiszą do wysłania - to wypada je zabezpieczyć).
Jak takich nie ma to najlepiej, sprawdzić gdzie zapisany jest plik bazy OST dla tego konta i usunąć konfiguracje konta z Outlooka.
Potem plik OST skasować na wyłączonej aplikacji i skonfigurować konto ponownie. Plik powinien się utworzyć i pobrać wszystko odzwierciedlając dane z konta, folder po folderze.
Jedyny warunek pierwszego połączenia jest taki że odbudowa folderów nie powinna być zatrzymana - np wyłączeniem transmisji danych.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez hexa74 » Cz 26.09.2019 17:15

Czyli usunąć konto z outlooka i założyć od nowa? i ściągnąć wszystkie wiadomości? a jak inaczej wyeksportować treść wybranych wiadomości do pliku nie z folderu bez reguły, aby drugi raz mi nie zniknęło ?
S
hexa74

Postprzez OShon » Cz 26.09.2019 19:15

Dlatego pytam jakie masz typ konfiguracji konta. Nie usuwasz konta, ale tylko do niego podłączenie.

Jeśli te podłączenie to IMAP to nic nie trzeba z pocztą zrobić. po skonfigurowaniu od nowa dane powinny się pobrać z serwera.
Dane takie jak kontakty czy zadania lub wydarzenia są zapięte w innym repozytorium.
Możesz to sprawdzić klikając [ctrl+6] aby dokładnie to sprawdzić - polecam
Jeśli są zapisane w "Folderach osobistych" to znaczy że plik danych to Outlook.pst, a konta to nazwa_konta.ost i usunięcia podłączenia do konta nie niesie żadnych reperkusji.

OL_Pliki_danych_dodaj2.png

Jak tak nie jest to możesz utworzyć nowy plik bazy (niezależny od kont) czyli Outlook.pst i tam przenieść wszystkie wydarzenia,zadania, notatki etc..
jednakże wydaje mi się że nie są one w pliku konta, bo Gmail ich nie wspiera (wydarzenia tak, ale tylko w jeną stronę - z konta na klienta a odwrotnie nie).
Kopiowanie najlepiej wykonać w widoku listy i [ctrl+a][ctrl+c]/[ctrl+v] w miejscu docelowym.

Jeśli nasz POP, co się rzadko zdarza to wszystko trzeba zarchiwizować do nowego pliki, bo ten moze być uszkodzony a w tym typie nic nie jest przekazywane na konto pocztowe.
Obrazek
OShon

Postprzez Owca69 » Wt 08.10.2019 06:48

Udało sie choć po wyszukaniu znalazło mi dwa razy więcej wiadomości danego typu niż powinno ale po jednym dniu zostało ich właściwa liczba.
Owca69

Postprzez OShon » Wt 08.10.2019 08:33

Nie wiem co tam nawyrabiałeś ale gratuluje.
Możemy to rozwikłać jeśli opiszesz to dokładniej bo na razie zagadką jest co było problem, a jeszcze większą twoje rozwiązanie.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook