pobieranie wiadomości bez usuwania ich z serwera

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

pobieranie wiadomości bez usuwania ich z serwera

Postprzez tilla » Pn 13.05.2019 18:16

Witam,
mam pytanie: czy istnieje możliwość takiego skonfigurowania konta, żeby wiadomości synchronizowały się tylko w jedną stronę? Tzn. żeby pobierało maile z serwera, ale jeśli je skasuję, albo przeniosę do innego folderu - żeby z serwera nie znikały?
Chodzi o to, że korzystam ze skrzynki, do której dostęp mają też inne osoby - wygodniej by było, gdybym nie musiała się tam za każdym razem logować, tylko żeby mi się wiadomości pobierały do Outlooka - tylko nie chciałabym, żeby skasowane przeze mnie wiadomości znikały potem z serwera - bo powinny zostać dla innych...
Czy jest taka możliwość?
tilla

Re: pobieranie wiadomości bez usuwania ich z serwera

Postprzez OShon » Pn 13.05.2019 19:08

Tak takim kontem jest konto POP3, to znaczy taka konfigurację powinnaś wybrać, ale aby nie kasowały się maile to dodatkowo w konfiguracji powinno być zaznaczone "pozostaw kopie na serwerze" w tedy pobierana poczta będzie kopią tylko lokalnie, natomiast na serwerze poczta ta zostanie.

Najlepiej konfigurować zanim się wejdzie do Outlooka przez panel sterowania, ponieważ podłączenie od razu zacznie pobierać dane i kasować zarazem.

OL_Panel_profil.png
Panel sterowania/mail lub poczta/Pierwszy przycisk (nie trzeci)

Jeśli zrobić się to własnie z Panelu to Outlook jeszcze nie jest uruchomiony, a więc nie rozpocznie się transmisja danych. Znajdziesz to w ustawieniach zaawansowanych:

OL_Pozostaw_kopie_na_serwerze2.png
Konta email/zaawansowane
OL_Pozostaw_kopie_na_serwerze2.png (3.85 KiB) Przeglądane 106 razy
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/19, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez tilla » Wt 14.05.2019 10:57

Dziękuję za odpowiedź :)

Tylko... chyba dalej nie wiem jak to zrobić :D
w panelu sterowania w ogóle nie widzę opcji konfiguracji poczty... a dwa - nawet jak próbuję przez outlooka skonfigurować to coś mi nie działa... ale teraz mi się przypomina, że jak swoje konto konfigurowałam (też na gmailu) to było sporo kombinowania, z jakąś weryfikacją dwuetapową, czy czymś takim... tutaj nie chcę się w to bawić, bo jak mówię - nie tylko ja z tej poczty korzystam... także nie wiem czy cokolwiek da radę zrobić...
tilla

Postprzez OShon » Śr 15.05.2019 14:46

Ok no to jeszcze raz.
Masz o takiej samej ikonce pozycję Mail/poczta w panelu sterowania?
Ustaw ikony w panelu jako zminimalizowane (prawy górny róg).

OL_Panel_profil_w10.png
Obrazek
OShon

Postprzez tilla » Cz 16.05.2019 13:28

ooo... rzeczywiście znalazłam :)
tylko dalej mam problem ze skonfigurowaniem poczty - ale nie wiem czy to nie jest problem gmaila... właśnie mi się kojarzy, że ja u siebie na swoim mailu musiałam jakąś bardziej złożoną (dwuetapową?) weryfikację ustawić - a na tym wspólnym mailu nie chcę tego robić...
tilla

Postprzez OShon » Cz 16.05.2019 17:00

Na Gmailu faktycznie trzeba pozwolić na to aby łączyły się z nim inne aplikacje, ale to czynność jednorazowa - nie trzeba tego robić za każdym razem jak podłączasz program do konta pocztowego.
Jaki masz konkretnie problem - nie umiesz skonfigurować konta gmail? no bo na hasło nie poradzę.
Oto przykład takiej konfiguracji:

OL_Konfiguracja_Gmail.png

Choć w najnowszej wersji wersja jest bardzo skrócona i wystarcza tylko wpisać nazwę providera.
Obrazek
OShon

Postprzez tilla » Wt 21.05.2019 16:00

Dzięki!
W końcu chyba się udało... ;) tzn mam taką nadzieję, że nagle mi wszystkie wiadomości z serwera nie znikną :D
jedyne co to nie udaje się wysłać testowej wiadomości, ale to mi w sumie niepotrzebne, bo chodzi mi tylko o pobieranie wiadomości, więc nie ma co się w tym grzebać niepotrzebnie ;)
raz jeszcze dziękuję za pomoc i cierpliwość! :)
tilla

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016