kłopoty z zaimportowaniem kontaktów

Pytania związane z programem Poczta Systemu Windows, czyli Windows Mail w systemie Vista

Moderator: Moderatorzy

kłopoty z zaimportowaniem kontaktów

Postprzez bretka » Śr 25.04.2018 19:16

Witam. Od wielu już miesięcy mam kłopot z zaimportowaniem większej ilości(około 1300) kontaktów do WM. Czynię to tak: w gmailu wchodzę na kontakty, tam przechodzę do starej wersji (inaczej się nie da) i dokonuje eksportu kontaktu do pliku w formacie vcf. Potem odpalam WM , wchodzę w kontakty, klikam import, wybieram ten plik i za każdym razem po zaimportowaniu kilkudziesięciu, pojawia się komunikat: "plik Vcf. nie wydaje się poprawnym plikiem wizytówki (vCard)".
Jak kliknę ok na tym komunikacie to importowanie przerywa się. Dodam jeszcze że zaimportowane kontakty mają zniekształcone polskie trzcionki (Ł, ś,źć). Proszę o pomoc w tej kwestii
bretka

Re: kłopoty z zaimportowaniem kontaktów

Postprzez OShon » Śr 25.04.2018 20:33

Tak jest. Kodowanie w Gmailu to UTF8 a w Outlooku to Win1250
Wykonałem kiedyś szereg aplikacji to podziału kontaktów (bo Export z gmaila to jeden zlepek kontaktów) a Outlook wymaga aby każda wizytówka była osobno,
Załatwiłem kodowanie (czyli polskie znaczki są nadal polskie) oraz import kontaktów z katalogu.
Jeśli chciałbyś mieć te programy na własność to proszę o kontakt na WP lub przez zamówienie na portalu VBATools.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Poczta Systemu Windows (Windows Mail)