Windows live i duży transfer na koncie hostingowym

Pytania związane z programem Poczta Systemu Windows, czyli Windows Mail w systemie Vista

Moderator: Moderatorzy

Windows live i duży transfer na koncie hostingowym

Postprzez atmt » Wt 31.03.2015 17:14

Dzień dobry.
Mam problem dotyczący limitu generowanego na moim koncie hostingowym. Od niedawna mam wykupiony hosting na jednym z serwerów z limitem transferu 50GB/miesiąc. Zazwyczaj nie wykorzystuję nawet 1GB, teraz dostałem informację, że zużyto 40GB więc zacząłem to sprawdzać. Okazało się, że najwięcej zapytań jest z IP microsoftu. Mam konto windowslive i tam podpiąłem konto mailowe z mojej domeny, żeby automatycznie pobierać i przechowywać maile. Okazuje się, że Outlook generuje codziennie ok 1.3GB synchronizując dane lub sprawdzając moje konto mailowe. Czy jest jakaś możliwość ograniczenia tego transferu?
atmt

Re: Windows live i duży transfer na koncie hostingowym

Postprzez OShon » Wt 31.03.2015 18:14

Nie jestem przekonany ze jest to poczta - moze synchronizacja plików OneDrv.
Jednakże jeśli to poczta to zmiana konfiguracji na POP poprawi sprawę (ale utrudni korzystanie).
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez atmt » Wt 31.03.2015 19:32

One Drive to być nie może bo nie ma nic wspólnego z moim kontem hostingowym. Admin potwierdził mi, że większość transferu to komunikacja z IP microsoftu, a więc sprawdzanie poczty. A samo konto jest skonfigurowane jako POP3 bo inaczej się nie da z tego co widzę dodać konta na outlooku... Gdyby dało się ustawić sprawdzanie poczty na podłączonych kontach np. co godzinę to by znacznie poprawiło transfer. Ale szukam i nie widzę takiej opcji..
atmt

Postprzez OShon » Wt 31.03.2015 22:14

atmt napisał(a):samo konto jest skonfigurowane jako POP3 bo inaczej się nie da z tego co widzę dodać konta na outlooku...

Jak to się nie da. Są jeszcze konta IMAP/Exchange i ActiveSync.
Te właśnie komunikują sie w obie strony z kontem.

Nie ma sytuacji aby konto POP pobierało dane w kółko, od nowa.
Także w dalszym ciągu nie wydaje mi się że to twoja poczta (no chyba że codziennie zakładasz nowy profil i pobierasz całość mając zaznaczony check pozostawienia na poczty serwerze).

ps.
mówimy o Windows mail czy o Outlook z Office?
Obrazek
OShon

Postprzez atmt » Śr 01.04.2015 06:44

Wyjaśnię dokładniej o co chodzi, może się wyrażam niedostatecznie informatycznym językiem:)
Mam konto założone na microsoft live mail (logowanie przez outlook.com). Tam w opcjach -> konta e-mail, dodaję sobie "konto na potrzeby odbierania i wysyłania poczty". To jest konto w mojej prywatnej domenie, która jest zaparkowana na wykupionym serwerze o limicie transferu 50GB/miesiąc.
Czyli serwer microsoftu pobiera pocztę z mojej prywatnej skrzynki, a ja sprawdzam sobie maile tylko na skrzynce microsoftu bez potrzeby monitorowania obu kont mailowych. Tak mi jest wygodniej.
I teraz pojawia się problem pobierania codziennie ok.1.3GB danych. Kiedy odłączę swoje konto od konta microsoftu problemu nie ma czyli to serwery microsoftu generują taki transfer sprawdzając pocztę innej możliwości raczej nie widzę.
I stąd moje pytanie jak to ograniczyć, czy się w ogóle da?
atmt

Postprzez OShon » Śr 01.04.2015 08:13

Ok - ma to żaden związek z klientem poczty windows live - co do którego poświęcony jest ten dział
To że do założenia Outlook.com/dawny Hotmail trzeba użyć klucza autoryzacyjnego, to nie ma on niż wspólnego z Windows Live:

WL_LoginLive.png

Ale przynajmniej wiemy o co chodzi.
Połączyłeś konta i usługa Outlook.com ssa z twojego podłączonego konta za wiele danych.
W tym celu musisz zasięgnąć informacji u źródła. Czyli napisać do MS przez helpdesk strony producenta (oraz)
lub wykonać do nich telefon: 801 802 000 lub +48 22 594 1999
Obrazek
OShon

Postprzez atmt » Śr 01.04.2015 16:07

OK, dzięki za informację. Nie zauważyłem tej subtelnej różnicy...
atmt

Powrót do Poczta Systemu Windows (Windows Mail)