Generator maili sprecyzowanych

Pytania związane z programem Poczta Systemu Windows, czyli Windows Mail w systemie Vista

Moderator: Moderatorzy

Generator maili sprecyzowanych

Postprzez malami123 » Pt 30.08.2013 15:15

Na początku chciałabym przywitać wszystkich. Jestem tutaj pierwszy raz. W pracy korzystam z outlooka, dostaję bardzo dużo maili od różnych osób, można powiedzieć, że codziennie od kogoś innego. Moim zadaniem jest przekazanie ich do odpowiednich osób. I tutaj pojawia się problem. W jaki sposób mogłabym zautomatyzować proces wysyłki. Czytałam o generatorze maili sprecyzowanych, ale nie rozumiem do końca na czym to miałby polegać. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić cały ten proces, ewentualnie zasugerować inne rozwiązanie. Zastosowanie korespondencji seryjnej w Word raczej odpada, bo to są maile od różnych osób, o różnej treści i różnych załącznikach.
Z góry bardzo dziękuję
malami123

Re: Generator maili sprecyzowanych

Postprzez OShon » N 01.09.2013 01:14

"Generator maili spersonalizowanych" to aplikacja napisana w VBA na platformę Excela i służy do wysyłania wiadomości z załącznikami za pośrednictwem Outlooka. Nie ma nic wspólnego z odbieraniem wiadomości i jej przekierowywaniem.
Napisz jakie są twoje potrzeby/zadania a może uda się coś ułatwiającego ci życie podpowiedzieć.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez malami123 » N 01.09.2013 21:47

Chciałabym usprawnić proces przekierowywania maili do odpowiednich osób. Jedno z moich obowiązków wygląda następująco: otrzymuję różne maile i po danych jakie posiadam przekierowuje je do odpowiednich osób. I do tej pory wyglądało to tak, że wysyłałam każdy mail po kolei. Zastanawiam się w jaki sposób mogłabym załóżmy pod koniec dnia ściągnąć wszystkie maile z danego dnia do Excela ( do jednej komórki adresata, do następnej treść ) przyporządkować osoby. Na podstawie tych danych zrobić tabelę przestawną i wysłać zbiorczego maila do wszystkich i każdy wysortował sobie to co do niego zostało przypisane. Poza tym jakby była możliwość wrzucenia mail do excela z outlook to mogłabym zrobić sobie statystyki. Nie wiem czy moje myślenie jest dobre.
Podsumowując chodzi mi o to, żebym czas potrzebny na przekierowywanie maili, jeden po drugim do odpowiednich osób ( są to maile od różnych osób, o różnej treści) maksymalnie skrócić.
malami123

Postprzez OShon » N 01.09.2013 22:15

Do przekierowywania wiadomości najlepiej zaprząc reguły.
Oczywiście bardziej skomplikowane należy zaprogramować poza kreatorem (w VBA).
W nim mogą być dość zaawansowane reguły rozpoznania adresata.

Co do eksportu danych do statystyk i ew, późniejszego wykorzystania np w Generatorem Maili używam CodeTwo Outlook Export. Generuje on VCFa ale, którego można otwierać Excelem. Potem zestawiać czy na jego podstawie tworzyć następne wysyłki.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Poczta Systemu Windows (Windows Mail)