Kilka sprzętów a jedno konto Outlook

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Kilka sprzętów a jedno konto Outlook

Postprzez MajkelosMM » Pt 30.04.2021 08:09

To forum pomogło mi mnóstwo razy więc powracam z kolejnym problemem :). Dotychczas używałem poczty na jednym komputerze, baaardzo starym i słabym technologicznie już sprzęcie, ale sama poczta działała bardzo szybko - szybko pobierała maile przychodzące, szybko wysyłała maile nawet ze sporymi załącznikami.
Aktualnie mam pocztę na trzech urządzeniach, jest to wszędzie to samo konto. Mam ją na PC, laptopie i smartfonie. Sprzęty są bardzo mocne, najnowsze dostępne konfiguracje oraz bardzo dobry Internet. Niestety, gdy odpalam zawsze program Outlook sporo czasu zajmuje mu ściągnięcie maili i wcale nie jest to duża ilość, bo max kilka czy kilkanaście a trwa to kilka lub kilkanaście minut. Mam kilka pytań:

1) Czy w tym samym czasie powinienem mieć odpaloną pocztę tylko na jednym urządzeniu a nie na wszystkich trzech? Czy ma to wpływ (czas) na wykonywanie operacji w poczcie?
2) Czytałem, że w Outlook 2019 (ale chyba też poprzednich, ja posiadam właśnie 2019) jest możliwość włączenia jakiegoś "bufora czasu" w ustawieniach, ale czy to przyspieszy czy spowolni wysyłanie i zaciąganie maili? Jeśli tak to, która to jest opcja w ustawieniach?
3) Poczta jest z serwera Home - czy może można po ich stronie zrobić coś dodatkowego, by po prostu działało to szybciej, bo aktualnie strasznie muli, czy oni coś ograniczają?
4) Teraz działa to tak, że wysyła znajomy do mnie maila o treści "TEST" bez żadnego załącznika a ja go dostaje dopiero po 7-10 minutach - no jak widać jest ewidentnie coś nie tak.
MajkelosMM

Re: Kilka sprzętów a jedno konto Outlook

Postprzez OShon » Pt 30.04.2021 08:28

Jeśli używasz na kilku sprzętach to z pewnością masz podłączenie do swojego konta typem IMAP.
Ten rodzaj pozwala zobaczyć statusy, czyli jeśli przeczytałeś na jednym, to na drugim będzie że przeczytany (w starej konfiguracji POP3 tak nie ma bo to konto jednokierunkowe).
Jak każda konfiguracja kliencka nie łączy się z serwerem stale, ale w ustalonych interwałach. Domyślni jest to 30 min. Czyli jeśli nie wejdziesz na folder poczty odbiorczej i nie wymusisz połączenia to bez dotykania poczty ta połączy się z kontem co pół godziny i sprawdzi czy coś nie zalega. Wymuszenie tego procesu to tez klawisz [F9]. Szybciej to działa na komórkach bo tam aplikacje są znacznie mniejsze i są podłączone do weba, gdzie zmiana od razu jest widoczna.
Oczywiście te 30 min można sobie zmienić w edycji grupy kont pod klawiszem [Ctrl+Alt+s]

OL_Grupy_wyslij_odbierz.png
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016