Problem z połączeniem konta Gmail z programem Outlook 2016

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Problem z połączeniem konta Gmail z programem Outlook 2016

Postprzez Linka251 » Wt 20.04.2021 13:18

Hej,

Od ponad tygodnia walczę z połączeniem mojej prywatnej poczty, którą mam na Gmail z Outlook 2016.

Konto się bezproblemowo dodaje, ale widoczna jest tylko skrzynka odbiorcza. Skrzynka z wiadomościami wysłanymi nie synchronizuje się, podobnie z resztą jest z pozostałymi folderami typu spam czy kosz. Dodatkowo nie mogę z tego konta wysłać żadnej wiadomości, zatrzymują się one w nadawczej. Dopiero jak wyłączę i włączę outlook to wiadomość wychodzi z gmaila, ale nie zapisuje się w folderze z wysłanymi elementami. Na outlook mam też dwie firmowe skrzynki email, postanowiłam więc spróbować postawić gmaila na drugim profilu outlooka, ale dzieje się to samo. Wyłączyłam ochronę email z antywirusie (Kaspersky) i niestety jest to samo...

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać...
Linka251

Re: Problem z połączeniem konta Gmail z programem Outlook 20

Postprzez OShon » Wt 20.04.2021 17:40

Podłączenie konta Gmail do innych klientów jest proste, o ile Google pozwoli.
A realizowane jest to tak:

Gmail_odblokowanie_uzycia_innych_klientow_poczty3.png

Po tym już zostaje konfiguracja w Outlooku, albo w jakimkolwiek innym kliencie pocztowym.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Linka251 » Pt 23.04.2021 13:49

Jest rzeczywiście proste, ale ja mam nadal problem.

Postanowiłam nawet utworzyć nowy profil i na nim ustawić tylko konta gmail. Po kilkugodzinnym synchronizowaniu skrzynki odbiorczej i wysłanej (poczta jest ogromna) problem wydaje się być zażegnany. Mogę wysłać wiadomość, wychodzą one z nadawczej. Wiadomości są też odbierane, po czym po przełączeniu na inny profil pojawia się problem z tym, że poczta nie ładuje się do końca. W końcu otrzymuję komunikat, że synchronizacja subskrybowanych folderów nie powiodła się...

Dodam, że po takiej sytuacji nie mogę uruchomić w ogóle Outlook. Sam office naprawiałam kilkukrotnie z poziomu panelu sterowania. Ale to pomaga na chwilę. Po tej naprawie mogę ponownie uruchomić program. Dodatki już wyłączyłam w trybie awaryjnym.

Walczę z tym już kilka dni.

Co może być przyczyną?
Linka251

Postprzez OShon » Pt 23.04.2021 14:09

Przyczyna mogą być jakies niepożądane ustawienie występujące w starym profilu (skoro na nowym chodzi).
Ja przygotowałbym migracje co może być potrzebne lub niezgodne jak kontakty nie synchronizowane z serwerem, spotkania, zadania, notatki, reguły itp..
jak dane innych kont również do konfiguracji jeśli nie posiadasz tylko jednego i skasował stary profil.

Przy okazji pozbył się dubli bo np w wysyłanych gmail lubi je tworzyć, jakiś starych niepotrzebnych wiadomości wysyłanych od spamerów, wywalił załączniki odchudzając konto
oraz zdecentralizował odbiorców regułami, skompaktował plik bazy, aby chodziła w miarę szybko i tyle.
Obrazek
OShon

Postprzez Linka251 » Pt 23.04.2021 15:01

Ja na starym profilu już dawno usunęłam to konto, na nim pozostawiłam tylko jedno konto.

Czy nawet jeśli już usunęłam to konto na starym profilu no jakieś ustawienia mogą zaburzać działanie tego konta na nowym profilu?

Obecnie na tym nowym profilu po zamknięciu i ponownym otwarciu wszystkie wiadomości sciągają sie i wysyłają, a później znów to samo się dzieje.
Linka251

Postprzez OShon » Pt 23.04.2021 15:56

Zakładanie nowego profilu to też nowa konfiguracja, nie tylko podłączenia i ustawień profilu ale też i nowa baza. Nie jest rozsądne używać starej bazy.
Zaczynasz się bawić w analizę przypadku, a to chyba szkoda czasu. Z pewnością nowa baza danych będzie działać lepiej niż ta na której ci się Outlook wykrzaczał.
Mniej zrywanych z nią połączeń, mniej w niej zapisanych błędów. Generalnie co ci podkusiło aby się podłączać do starej?
Pewnie widmo migracji, a tą robi się migusiem prze podłączenie dodatkowego pliku PST, odłączenie i podłączenie w nowym profilu aby skopiować dane.
Obrazek
OShon

Postprzez Linka251 » Cz 29.04.2021 10:51

Problem się rozwiązał. Po prostu odchudziłam tą piętnastoletnią pocztę, która wołała już od dawna o tym, że za chwilę się zapełni.

Muszę sobie tylko jeszcze poradzić z dublowaniem wiadomości wysłanych...
Linka251

Postprzez OShon » Cz 29.04.2021 11:38

No i tak na Gmailu to jakiś błąd mają z tymi dublami bo tylko na tym koncie tak mam.
Napisałem dodatek do wywalania dubli: http://vbatools.pl/usuniecie-duplikatow-outlooka/
Zatem jeśli nie masz kilkunastu godzin na dzierganie ręczne to polecam, bo sam używam, na który zresztą cię namawiałem co zignorowałeś.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016