Outlook nie wysyła do grupy kontaktów

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Outlook nie wysyła do grupy kontaktów

Postprzez jolko » Wt 30.03.2021 14:21

Dzień dobry

od kilku lat korzystam z grupy kontaktów do której raz na jakiś czas wysyłam wiadomości - w zależności od potrzeby

z przykrością stwierdziłem w tamtym tygodniu ze program przestał wysyłać - wiadomość trafia do skrzynki nadawczej ale w tym stanie mail potrafi przebywać bardzo długo. Nie sposób go ani otworzyć (alert: Program Outlook rozpoczął już transmitowanie tej wiadomości) ani usunąć (po naciśnięciu na krzyżyk brak reakcji) - musze to robić ręcznie - czyli zamknąć na "siłę" cały program (alert: w skrzynce nadawczej są niewysłane wiadomości ..... --> akcja: zakończ i wyślij potem) a po ponownym uruchomieniu programu, akcja --> od razu PPM na folder skrzynka nadawcza --> usuń wszystkie - tak się pozbywam niewysłanej poczty do grupy

ale najgorsze ze nie wysyła

Problem powstał prawdopodobnie po aktualizacji Windowsa 7 do Windows 10, ale nie jestem pewny. Zaczął się na Outlook 13, wiec postanowiłem wykupić pakiet 2019. Ale problem nadal występuje. Liczba członków w grupie 2360 jeśli to ma znaczenie

z góry dziękuje za wszelkie sugestie
jolko

Re: Outlook nie wysyła do grupy kontaktów

Postprzez OShon » Wt 30.03.2021 14:50

Ustawiasz Offline na menu i po chwili możesz pocztę usunąć.

Problem z wysilaniem do grup to problem blokad przez administratorów, którzy traktują maile do wielu osób jako spam.
Dlatego też napisałem dodatek do wysyłania osobno i można taką grupę rozgrupic i wysłać każdemu odrębnie. Jeśli adminowi tez nie spodoba się częstotliwość, to można opóźnić no o 1-2 sek każdą wiadomości od następnej i tak osiągnąć cel.
Co innego jeśli osoby maja się widzieć, ale to rzadki cel - głównie korpo, gdzie wew sieci admini nie blokują list.
Zatem polecam: http://vbatools.pl/pojedyncza-wysylka-emaili/
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez jolko » Wt 30.03.2021 15:03

ok, mogę być zainteresowany, tylko mam pytanie

jeśli adresy mam w grupie kontaktów - jak pisałem wyżej jest ich ponad 2300 - to będę mógł je zaimportować do adresów: "Do"
oraz, jeśli skorzystam z odstępu np. 2 sekundy, to mam rozumieć ze Outlook będzie zajęty przez 77 minut? nie będę mógł na nim pracować?
jolko

Postprzez OShon » Wt 30.03.2021 19:11

Aaa no to mamy odpowiedź dlaczego jesteś blokowany!
No to odpowiedź sobie na pytanie, czy dalej ci jest potrzebny kontakt z taką dużą ilością adresów do jednej wiadomości i czy rozwiązanie jakie proponuje oraz problemy wynikające z takiej dużej listy, która blokuje wysyłanie nie są jednak rozwiązaniem jakie proponuje - pomimo tego że przy tej okazji wspominam o sposobie oddzielenia ich od siebie poprzez drobne opóźnienie.
Możesz oczywiście nie opróżniać i wrzucić 2,5k maili do nadawczej patrząc jak znikają, ale nie wiem czy serwery i tak nie będą traktować się jako spamera, co w konsekwencji doprowadzi do zbanowania twojego adresu (no i nigdzie już nie napiszesz).
Obrazek
OShon

Postprzez jolko » Wt 30.03.2021 19:50

Czy mógłbyś odpowiedzieć na pytania:
1. Czy będę mógł dodać adresy do: „Do” bezpośrednio z grupy odbiorców?
2. Czy będę mógł korzystać z Outlooka - odbierać maile i na nie odpisywać - jeśli będzie trwał Proces wysyłania.
3. Jaki jest koszt licencji na jednego kompa lifetime

Dziękuje.
jolko

Postprzez OShon » Wt 30.03.2021 20:18

Tak, nie tylko mogą a powinni. Ponieważ wrzucone adresu do UDW dochodzą do odbiorcy z notką "Unknown recipients"
co wskazuje bezpośrednio iż nie jest się jedynym odbiorcą wiadomości.

OL_Undisclosed-Recipient_poczta_w_UDW.png

Rozumiem obawy przed wysłanym jawnie, ale z tym problemu nie ma, można przełączyć Outlooka w trybie offline i przygotować wiadomość do wysłania.
Wiadomości się wygenerują i zostaną osadzone w folderze poczty nadawczej (ale nie wyjdą). W tym momencie można sobie sprawdzić czy wszystko jest ok. a jak jest to klik na Online albo odroczyć wysyłkę na jakąś datę i będą te wiadomości oczekiwać na czas wysyłki w folderze. Zapewne już za 2gim razem taka ostrożność się znudzi - ale do stosowania namawiam :P

Gdy nadajesz maila to praca Outlooka nie jest zaburzona. Oczywiście samo generowania (czyli produkcja np 2.5k maili na podstawie pierwowzoru) musi obciążać aplikacje wyciskając soki z procesora i pamięci, ale ile co to za koszt takiej zwłoki dla osiągnięcia sukcesu. Można też podzielić sobie na mniejsze paczki, albo jeśli ma się słaby sprzęt to pójść po herbatę.

Licencja jest sprzedawana na 1 stanowisko podzielona na subskrypcję i na lic wieczystą. Podane na podlinkowanej stronie.
Zamówienia przez formularz.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016