Limity skrzynek współdzielonych

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Limity skrzynek współdzielonych

Postprzez piotr.busko » Pt 18.12.2020 13:56

Cześć,

mam pytanie odnośnie skrzynek współdzielonych (shared mailbox) czy jest jakiś limit skrzynek które można podpiąć do konta?

Pozdrawiam,
Piotrek B.
piotr.busko

Re: Limity skrzynek współdzielonych

Postprzez OShon » Pt 18.12.2020 14:03

Opis ograniczeń współdzielonej skrzynki pocztowej w usłudze Office 365
Wspólna skrzynka pocztowa w Office 365 jest:

• Bezpłatne i nie wymagają licencji , ale każdemu użytkownikowi uzyskującemu dostęp do udostępnionej skrzynki pocztowej należy przypisać licencję na usługę Office 365.
  • Brak dostępu dla użytkowników z licencją Exchange Online Kiosk .
  • Może być używany do przechowywania wiadomości e-mail wysłanych i odebranych przez udostępnioną skrzynkę pocztową.
  • Może służyć do przechowywania danych migrowanych z lokalnych folderów publicznych .
  • Każda udostępniona skrzynka pocztowa może mieć maksymalny rozmiar 50 GB, ale współdzielone skrzynki pocztowe o rozmiarze powyżej 50 GB wymagają licencji.
  • Udostępniona skrzynka pocztowa nie ma nazwy użytkownika i hasła, a użytkownicy nie mogą zalogować się do niej bezpośrednio. Użytkownik musi zalogować się do swojej własnej skrzynki pocztowej, a następnie otworzyć udostępnioną skrzynkę pocztową przy użyciu uprawnień.
  • Nie można go używać do archiwizowania wiadomości e-mail od użytkownika.
  • Nie można używać do tworzenia dziennika .
  • Nie można uzyskać dostępu za pomocą klientów ActiveSync .
  • Nie obsługuje funkcji Unified Messaging .
  • Nie można uzyskać dostępu za pomocą klienta Outlook . Aby uzyskać dostęp do udostępnionej skrzynki pocztowej na kliencie programu Outlook, musisz najpierw skonfigurować skrzynkę pocztową użytkownika, która ma dostęp do udostępnionej skrzynki pocztowej.
  • Użytkownik Active Directory powiązany z udostępnioną skrzynką pocztową jest zawsze wyłączonym kontem użytkownika.

O skrzynkach takich przeczytasz tutaj: https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-365/admin/email/create-a-shared-mailbox?view=o365-worldwide

VBATools_Automatyzacja_30.png
VBATools_Automatyzacja_30.png (19.9 KiB) Przeglądane 664 razy
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez piotr.busko » Pt 18.12.2020 14:09

Limity samej skrzynki znam, ale nigdzie nie ma podanej informacji której potrzebuje.

Kwestią dla mnie istotną jest ile maksymalnie skrzynek współdzielonych mogę podpiąć do konta jednego użytkownika, czy przy załóżmy podpiętych 20 skrzynkach współdzielonych + jego własna nie zacznie blokować mu synchronizacji i możliwości wysyłania wiadomości :)

Pozdrawiam,
Piotrek
piotr.busko

Postprzez OShon » Pt 18.12.2020 14:14

Wiesz, Outlook nie jest klientem, który wydajnie będzie pracował w nieograniczoną liczbą skrzynek.
Raczej nastawiony jest na prace grupową (zaproszenia, zadania, itp...) o nie samą pocztą on żyje.
Zatem sam pomysł podpinania >20 kot moim zdaniem to skok w przepaść problemów wydajnościowych.
Ale limitów nie ma... :)
Obrazek
OShon

Postprzez piotr.busko » Pt 18.12.2020 14:30

W samym supporcie jest info takie:
Z kontem usługi Outlook.com można połączyć maksymalnie 20 innych kont e-mail. Jeśli utworzono połączenie z ponad 20 kontami, nie będzie można wysyłać ani odbierać wiadomości z żadnych połączonych kont. Aby rozwiązać ten problem, usuń niektóre połączone konta, tak aby całkowita liczba połączonych kont wynosiła co najwyżej 20.

Tylko nie wiem czy mam traktować podłączenie skrzynki współdzielonej jak podłączenie konta. Jestem dosyć świeży w tematach poczty i mam właśnie problem wydajnościowy przy podpiętej większej ilości skrzynek.
Wydawało mi się właśnie że to może być problemem ale nie byłem co do tego pewien.

Dziękuje za wszelkie informacje ;)
piotr.busko

Postprzez OShon » Pt 18.12.2020 15:36

Czyli ty nie chcesz konfigurować skrzynek w Outlooku desktopowym, ale w webowej wersji konta Outlook.com...
MS się z tego wycofuje ponieważ synchronizacje z innymi kontami przynoszą problemy wydajnościowe, a całą robotę robi nie desktop ale serwer.
Niemniej jednak skrzynka współdzielona, a skrzynki połączone to całkiem inny temat.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016