Makro - wyszukaj zaznaczony tekst

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Makro - wyszukaj zaznaczony tekst

Postprzez zajczewski » Pn 26.10.2020 12:29

Witam, znalazłem na forum artykuł do wyszukiwania wiadomości po temacie, natomiast mnie interesuje proste makro do szukania po zaznaczonej treści.
Teraz mogę w dowolnym miejscu wiadomości, zadania, kontaktu itd. np. zaznaczyć wyraz / ctrl+c, / F3 wybranie pola wyszukaj / ctrl+V / Enter - kilka operacji.
Czy można napisać makro, które zrobi te czynności automatycznie, tj. zaznaczam wyraz / i teraz albo skrótem klawiaturowym uruchamiam makro, albo prawy przycisk myszy i opcja wyszukaj, która uruchamia mechanizm.

Nie znalazłem takiej funkcjonalności, a powiem szczerze setki razy dziennie wypełniam pole wyszukaj.
Jeszcze jedno pytanie, w poprzednich wersjach w polu szukaj już w czasie pisania treść się wyszukiwała, teraz następuje to po wybraniu Enter.
Co powinienem zmienić by przywrócić starą funkcjonalność.
Dziękuję za pomoc.
zajczewski

Re: Makro - wyszukaj zaznaczony tekst

Postprzez OShon » Pn 26.10.2020 13:52

Nie jest prosto dobrać się do zaznaczonej treści, lepiej bazować na schowku i wykorzystać to co jest w Ctrl+c
Tylko co by robiło takie makro po wyszukaniu treści?

p.s. wyszukiwaniu w mailu to F4
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez zajczewski » Pn 26.10.2020 15:22

Makro ma zwróciło wynik nic poza tym. Teraz wynik mam po kilku kliknięciach.

Może podam przykład, lista zadań, jest na niej kilka set pozycji.
W temacie zadania mam nazwę firmy i teraz by poszukać wszystkie zadania przypisane tej firmie mam zabawę o jakiej pisałem wcześniej.
Makro pozwala w jednym zadaniu, w temacie zaznaczyć np. nazwę firmy BBBB i uruchomić makro wyszukania, na liście pozostają zadania zawierające w temacie BBBB, i tyle.

Drugi przykład: w wiadomości email pisałem do jakieś firmy o produkcie AAAA.
Chce szybko sprawdzić czy w innych konwersacjach nie pisałem również o AAAA, więc zaznaczam w treści wiadomości AAAA i uruchamiam makro, wynik podaje mi na liście wiadomości gdzie w treści jest AAAA.

Mam nadzieję że jest to w miarę jasne. :)
zajczewski

Postprzez OShon » Pn 26.10.2020 16:36

Robiłem takie mechanizmy do raportowania.
Zobacz taką pozycję: http://vbatools.pl/wyszukaj-w-outlooku/, gdzie wpisuje dowolny tekst jako zmienna w przeszukiwaniu maili (ale tylko maili, bo często Outlook współpracujący z MSSearch - silnikiem szukania, zawodzi), albo bardziej zaawansowane, po kontakcie: http://vbatools.pl/szukaj-relacji/, które już wykonane jest w .Necie, bo VBA się do tego już nie wyrobi, a kolportowanie dodatków Outlooka z pozycji VBA nie wchodzi w grę.
Oczywiście w obu przypadkach nie trzeba sięgać do zaznaczenia treści w konkretnym mailu (dlatego mnie to zdziwiło), a przyrównać istniejącą treść z szukaną frazą wpisaną przez użytkownika.
Jak wspomniałem, operacje na zaznaczonym tekście jest na tyle kłopotliwe, że trzeba sięgać do obiektów Worda, bo mail to HTML, a nie dokument który ma parametr selection.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016