Przeniesienie folderów i reguł ze starego na nowy adres

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Przeniesienie folderów i reguł ze starego na nowy adres

Postprzez PannaCoś » Śr 21.10.2020 08:29

Hej hej!

Wyszłam za mąż i założyłam dla siebie nowego maila. Wiadomości, które będę przychodziły na stary email zostaną automatycznie przekierowane na nowy. W outlooku na starym mailu mam bardzo dużo folderów i reguł, które porządkowały maile od klientów. Czy jest jakiś łatwy sposób, aby przenieść to wszystko na nowy email, tak aby nie ustawiać wszystkiego ręcznie, ale aby reguły przenosiły wiadomości nowego maila do starych folderów?

Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc!
PannaCoś

Re: Przeniesienie folderów i reguł ze starego na nowy adres

Postprzez OShon » Śr 21.10.2020 09:53

Po pierwsze:

VBATools_Gratulacje.png
VBATools_Gratulacje.png (7.14 KiB) Przeglądane 685 razy

A co do mniej mniej sympatycznych spraw to tak: Reguły przyporządkowane są do konta, zatem wbudowany export i import nie zadziała.
Czyli nudne dodawanie ręczne, bo nie ma automatu do jego zakładania. Chciałem napisać, ale MS to tak pokręcił że na dzień dzisiejszy brak.

Co do przeniesienia samych folderów to też nie najfajniej, bo też trzeba je sobie ręcznie zakładać. Kopiowanie całych folderów nie działa.
Lepiej jest już z mailami, jeśli chcesz mieć je na nowym koncie to po podłączeniu w trybie 2u kierunkowym (czyli typ IMAP/Activesync/Exchange) to ctrl+ c/v zadziała i maile z folderu do folderu zostają skopiowane.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016