[Outlook 365] brak elementów wysłanych Gmail

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Re: [Outlook 365] brak elementów wysłanych Gmail

Postprzez OShon » Śr 24.06.2020 13:19

Jeszcze raz.
Plik PST to plik danych osobistych w których może być tez wrzucana poczta a POP3
a OST to zawsze konkretne konto. Masz kilka kont, to jest kilka OST.
Domyślne konto to takie które np podczas wymuszenia wysłania poczty z Windowsów się podpowie jako domyślne, bo jeśli w samym Outlooku jesteś na folderze danego kota to nowa poczta zawsze się utworzy na to konto bez znaczenia który jest domyślny. Chyba ze masz kilka kont pop to no Outlook będzie się sugerować tym wskazaniem domyślności. Zatem jak dla mnie mając konto 1x IMAP i 3x Exchange jest to bez znaczenia.

Cel tworzenia nowego profilu jest taki ze czasem coś nie pyknie w synchronizacji konta. Naprawa nie pomaga a na siłę niepodpisanie folderów przy podglądzie konta nie pomaga. Zresztą mogą być jeszcze jakieś inne przyczyny takiego stanu. Zatem aby się nie zastanawiać to nowy profil i nowo skonfigurowane konta na tym profilu. Następuje jeszcze raz pełna synchronizacja z tworzeniem folderów, która w większości przypadków się powodzi i jest jak ręką odjął.

Jeśli nic nie brakuje, a zauważasz mulenie (pliki bazy są na dysku C), to nie musi być sprawa konta, a indeksacji która się musi zrobić i to trwa nawet parę dni. Czasem też trzeba ja robić ręcznie o czym pisałem w artykułach, ponieważ często się ona uszkadza co się objawia brakiem wyszukiwania maili w skrzynce.
Możesz mieć też zbyt wiele maili w jednym folderze, a w tedy synchronizacja przy małym pingu odgrywa się jej zrywaniem i ponowną komunikacją. Nalepy decentralizować maile przerzucając je do podfolderów aby jak najmniej ich było w jednym, albo ograniczyć czas synchronizacji aby mieć jedynie wycinek maili z konta (np ostatni rok), co jest do ustanawia w konfiguracji konta.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez negatyw » Śr 24.06.2020 13:33

Gdy zatem jeszcze raz utworzę nowy profil i (po odpaleniu Outlooka, bo inaczej u mnie nie idzie) dodam konto i przeprowadzę synchronizację i będzie WRESZCIE ok - czy mogę wykasować ten profil obecny?

albo ograniczyć czas synchronizacji aby mieć jedynie wycinek maili z konta (np ostatni rok), co jest do ustanawia w konfiguracji konta.

Podpowiedz, gdzie się to robi?

W folderze ODEBRANE mam około 10tys maili, a w wysłanych podobnie. To moja poczta z 4 lat wstecz. Taki zakres lat staram się trzymać.
negatyw

Postprzez OShon » Śr 24.06.2020 13:41

Profile można tworzyć i można je kasować bez przeszkód (najlepiej to robić jednak gdy upewnisz się ze nic ni nie brakuje - np jakiś osobistych wydarzeń, kontaktów czy notatek).
Można mieć ich kilka i się pomiędzy nimi przetłaczać, a można zostawić jako popia zapasowa jeśli ktoś ma dużo miejsca.

W konfiguracji konta IMAP masz taki suwak - jego ustawienia są dosyć szerokie - oto wszystkie jego opcje w takim zmontowanym obrazku:

OL_Konfiguracja_Pobieranie_poczty_IMAP_2016_przechowywanie_offline_dlugosc.png

I najlepiej ustawić to podczas konfiguracji, zanim aplikacja pobierze pocztę.
Obrazek
OShon

Postprzez piotr_poznan1 » Cz 25.06.2020 20:50

walczę od miesiąca z pobraniem katalogu wysłane z poczta.linuxpl.com
outlook 365
thunderbird działa prawidłowo a outlook nie.
może powiniem wpisać ścieżkę katalogu wysłane do otlooka ? jak to zrobić ?
Piotr
Załączniki
ścieżka katalogu wysłane.jpg
piotr_poznan1

Postprzez OShon » Cz 25.06.2020 22:13

Piotr rozumiem że twój problem jest kontynuacją negatywa, którego o tym informujesz nie tworząc swojego postu :P
Na zdjęciu jaki pokazujesz to okno na komentarz/opis. Nie zadziała pomimo że coś tam wpiszesz.
Ty mi lepiej powiedz po co ci 2 takie same konta wpisane w Outlooku. No chyba ze to test, bo pierwszy nie działa jak należy.

Z tego wątku dowiesz sie jak zrobić nowy profil Outlooka.
Zrób go i skonfiguruj w nim swoje konto i sprawdź czy jest ok - jeśli tak to znaczy ze miałeś rozwalony profil.
Obrazek
OShon

Postprzez piotr_poznan1 » Pt 26.06.2020 09:59

prześledziłem cały wątek, próbowałem wszystkiego, stąd zdublowane skrzynki, jak widzisz do jednej nie trafia już odbiorcza. temat usunięcia nie jest dla mnie tak ważny jak pobraniem zawartości wysłanych z s78.linuxpl.com
Niestety ich support nie pomógł a ja ju jestem pod ścianą
chętnię udostępnię pulpit

Piotr
piotr_poznan1

Postprzez OShon » So 27.06.2020 09:31

Piotrze, konfiguracja czasem wieże się z kilkugodzinną pracą i znajomością haseł do konta, zatem nie ma mowy aby ktoś ci zdanie to ustawiał i czekał na wyniki pobrania danych z konta aby weryfikować czy jest wszystko - musisz to zrobić sam.
Jak wspomniałem poprzednio. Chciałem podkreślić iż utworzenie nowego profilu i nowa konfiguracja jest lepszym pomysłem niż konfiguracja 2go, takiego samego konta na jednym i tym samym profilu... bo uszkodzenie może wynikać w nim właśnie a nie a podłączeniu do konta. Musisz to sam zrobić. Czyli panel sterowania/mail/profile (ustaw nowy jako domyślny), a potem panel sterowania/mail/konto i dopiero wchodzisz do Outlooka jak wszystko wcześniej zagra.
Obrazek
OShon

Postprzez piotr_poznan1 » So 27.06.2020 14:32

tym jednym zdaniem podsumowałeś produkt microsoftu " konfiguracja czasem wieże się z kilkugodzinną pracą"
to ma działać natychmiast po konfiguracji, oddaje laptop do serwisu, niech się męczą.

to by było na tyle
Piotr
piotr_poznan1

Postprzez negatyw » N 28.06.2020 14:25

Czyli panel sterowania/mail/profile (ustaw nowy jako domyślny), a potem panel sterowania/mail/konto i dopiero wchodzisz do Outlooka jak wszystko wcześniej zagra.

Problem w tym, że ja nie mogę dodać konta w tym miejscu - poza Outlookiem. Poza Outlookiem, mogę jedynie dodać NOWY PROFIL.
Mogę dodać KONTO EMAIL - dopiero po wejściu do Outlooka.
Czy jesteś w stanie (bazując na swojej wieloletniej praktyce, a nie na Google) - podpowiedzieć mi dlaczego tak się u mnie dzieje?

No i jeszcze jedna dziwna prawidłowość.
Dodałem PROFIL, w samym Outlooku dodałem KONTO i zaczyna się synchronizacja.
Problem w tym, że nie pojawia mi się poczta w wysłanych. Maile w wysłanych, zaczynają mi się pojawiać po zamknięciu i ponownym otwarciu Outlooka, a czasami po restarcie kompa, albo nawet kilku restartach.

Czy poczta powinna się pojawić (w odebranych i wysłanych) ZA JEDNYM ZAMACHEM i bez klikania F9?
Czy problem może u mnie leżeć gdzieś głębiej (w Win10 Pro) i pomóc może jedynie FORMAT C i wsio od zera?
negatyw

Postprzez OShon » Pn 29.06.2020 11:44

Jak zauważyłeś ja stosuje folder początkowy [Gmail] w konfiguracji Gmail.
Jeśli ktoś go nie stosował, to foldery poczty może mieć poza głównym folderem, w obrębie jego konta, co może być przyczyną braku widoczności po skonfigurowaniu konta bo folder wysłane nie będzie w tym miejscu co powinien.
Druga sprawa, to check przesyłania wiadomości do folderu po powysyłaniu poczty aby tam się ta poczta zbierała. To archaizm z POP3 gdzie nie zawsze chcieliśmy mieć coś wysyłane.
W nowych wersjach jest to trochę utrudnione ale jest do tego dostęp. Klikamy [Ctrl+Alt+S]/Edytuj/wybieramy konto gmail/Właściwości konta/zakładka elementy wysłane, gdzie wskazujemy kropkę że chcemy aby były kopie wysyłane do folderu i gdzie konkretnie.

OL_WYslane_Gmail.png

Dlaczego konta nie możesz dodać z panelu - nie wiem.
Teraz nie sprawdzę, ale tak i ja robiłem więc coś może dziady z MS zmieniły.
Obrazek
OShon

Postprzez piotr_poznan1 » Pn 29.06.2020 20:43

zdaje się, że to brak załadowanych folderów nie pozwala na synchronizację
jakiś pomysł co jest przyczyną, że nie pojawiają się te foldery ?

Piotr
Załączniki
2020-06-29 (1).png
piotr_poznan1

Postprzez negatyw » Wt 30.06.2020 05:53

Dlaczego konta nie możesz dodać z panelu - nie wiem.
Teraz nie sprawdzę, ale tak i ja robiłem więc coś może dziady z MS zmieniły.

Też mnie dziwi.

A czy po założeniu profilu (poza) i dodania konta (w Outlooku) - powinno się wszystko zsynchronizować za JEDNYM ZAMACHEM, czyli bez restartu Outlooka czy kompa?
negatyw

Postprzez OShon » Wt 30.06.2020 09:43

Po konfiguracji należny zaczekać na synchronizacje.
Wyłączanie aplikacji nie jest dobre, ponieważ pierwsze połączenie automatycznie synchronizuje foldery.
Dobrze mieć pewne łącze.

Zdarzyło mi się raz zerwanie połączenia i pewne foldery nie doczytane na starcie już się więcej nie pojawiły.
Miałem tak raz, ale miałem. Zatem przy konfiguracji dobrze jest upewnić się ze nie korzystamy z GSMu czy Neostrady która może sie rozłączyć.
Obrazek
OShon

Postprzez negatyw » Wt 30.06.2020 18:31

Moje łącze to kablówka Download:256 /Upload: 25Mb/s. 4 liter nie urywa, ale powinno wystarczyć.
Komp stacjonarny podpięty po kablu.
negatyw

Postprzez OShon » Wt 30.06.2020 22:36

Jasne że powinno.
Ja tam za Gmailem nie przepadam, ale też nie mam z nim większych problemów. Jak opisujesz poniżej.
Ma on odskoki jak dziwne zachowanie roboczych, podwójna poczta w folderze wysłane... no ale cóż tam.
Wole Exchange z 365, który działa i ma wszystko, a nie połowę (choć może w tedy nigdy nie napisał bym pewnych rozwiązań dla IMAP).
Obrazek
OShon

Postprzez negatyw » Śr 01.07.2020 13:37

Po kolejnej próbie usunięcia profilu i dodania nowego mam tak, że w skrzynce odbiorczej synchronizują się maile od razu (jak w smartfonie).
Natomiast w WYSŁANYCH, elementy wysłane ze smartfona czy przez www - nie pojawiają się. Mieli, mieli i nowe maile nie wskakują.

Jakieś propozycje? Bo jeszcze trochę i poproszę Cię o pomoc przez TeamViewera... :)
negatyw

Postprzez negatyw » Pt 10.07.2020 21:12

Cudem, ale w końcu się udało. Nowe profile na nic się nie zdały.

Odinstalowałem Office365 tym: o15-ctrremove. Dedykowany uninstaller (SetupProd_OffScrub) - nie usuwał najwidoczniej pakietu w 100%.
Nie tworzyłem nowego profilu. Synchro poszło na domyślnym. W wysłanych, poczta pojawiła się dopiero po kilkukrotnym zamknięciu i ponownym uruchomieniu. Popychałem klikając F9. W końcu się udało.

Przyznam, że konfiguracja jest coraz bardziej mniej przyjazna. Mam nadzieję, że jakiś update z automatu mi tego stanu nie rozwali.
negatyw

Postprzez negatyw » Pt 10.07.2020 23:11

Nie rozumiem tylko tych elementów na czerwono. Kiedyś tego nie miałem.
Da się to jakoś uporządkować?
Załączniki
ssssssssssss.jpg
negatyw

Postprzez OShon » So 11.07.2020 17:57

Cześć. "Tylko ten komputer" oznacza ze masz dane poczty w pliku konta IMAP OST (tym z kontem googla) który zaznaczony jest jako domyślny.
Dane zapisane w nim, konto to nie wspiera (nie są synchronizowane z serwerem wcale). Stąd te oznaczenie.
Należy eksportować je do osobnego pliku PST i zaznaczyć go jako domyślny (np dla kalendarza, zadań itd). W tedy to oznaczenie nie pojawi się.
Obrazek
OShon

Postprzez negatyw » So 11.07.2020 22:09

Każdy z tych zaznaczonych folderów jest pusty.
Czy mogę je zatem wykasować?
Załączniki
pppppppppppppppp.jpg
negatyw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016