Odzyskanie wyciągnięcie usuniętych wiadomości folder odebran

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Odzyskanie wyciągnięcie usuniętych wiadomości folder odebran

Postprzez novu » Wt 24.12.2019 21:08

Cześć,

od ok 12 lat używam outlooka-a. Zaglądałem już tutaj kilka razy z problemami... tym razem dziwna historia.
Chciałem okroić plik *.pst o pojemności ok 2,8 GB z wiadomości i przenieść w rejonie jednego komputera z profilu zwykłego użytkownika do profilu użytkownika administratora... to w celu zsynchronizowana danych ze smartfonem przy użyciu MyPhoneExplorer. Program ten najwyraźniej ma problemy z połączeniem z urządzeniem android jeśli użytkownik nie ma praw admina. Ale nie o tym teraz, bo w końcu udało się połączyć i tradycyjnie wgrać kontakty bez konta google :)

Niefrotunnie zamiast skopiować plik pst z konta zwykłego użytkownika do admina, przeniosłem go ! Zorientowałem się dopiero jak usunąłem wiadomości z folderu odebrane i część z foderu robocze. Roboczy plik po tych czynnościach i ponownym otwarciu programu ma tą samą jak nie większą pojemność. Pytanie arcyciekawe... czy da się jakoś wyciągnąć usunięte ok 11000 plików z ok 10 lat używania programu z samego pst ? Chyba, że jakaś defragmentacja struktury zaburza wskazanie prawidłowej pojemności ? Jak by nie było taką defragmentację wykonywałem ok 2 tyg temu. Gdyby rzeczywiśćie się usunęły zmieniła by się znacznie pojemność? Na szczęście posiadam kopie z 2019.12.11 zatem znaczna większość wiadomości z wymienionych powyżej folderów jest do przywrócenia ewentualnie "scalenia"... ? przynajmniej tak mi się wydaje.

Okrojony windows 7 i outlook 2010 :)

Przy okazji Wesołych Świąt !! Byłbym baardzo zobowiązany za pomoc.
novu

Re: Odzyskanie wyciągnięcie usuniętych wiadomości folder ode

Postprzez OShon » Śr 25.12.2019 10:37

Otóż tak. Wszystko zależy od typu konta. Na koncie POP wszystko pobierasz na PST z możliwością pozostawiania na koncie. To co zrobisz w PSTku to już twoja sprawa, choć ostatnie połączenie z kontem zapisuje gdzieś datę synchronizacji i nie pobierze skasowanej wiadomości ponownie. Aby pobrać je jeszcze raz należy na nowo skonfigurować konto zważając na pozostawienie wiadomości na koncie (opcja).
W IMAPie nie kasujesz wiadomości, ale ukrywasz do usunięcia. Dane nie lądują do PSTka, ale do pliku OST, który jest niepoprzenoszalny na inny komputer. Zatem aby mieć na innym kompie to trzeba skonfigurować połączenie ponownie. Cłakowite skasowanie danych to opcja "przeczyszczania" która jest nieodwracalna.

Skoro piszesz o PST i udanym podłączeniu to znaczy że albo skopiowałeś dane do PST, albo pracowałeś na koncie POP.
Skasowanie z pliku też jest 2 krokowe, ponieważ usunięcie wiadomości ją ukrywa, ale MS nie dał możliwości jej odkrycia ponownie. Należy używać programów firm trzecich do ich uwidocznienia. Aby sie pozbyć tych skasowanych wiadomości nalezy użyć opcji kompresji - w tedy plik PST zmniejsza swoja objętość na zawsze wywalając dane w kosmos.

p.s.
Obrazek
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez novu » Śr 25.12.2019 11:35

Oshon, dzięki za szybką pomoc i życzenia.

Wiadomości dotyczyły kilku kont POP typu onet oraz innych serwerów. W opcjach każdego konta mam zaznaczone usuwanie wiadomości na serwerze po 2 dniach, celowo żeby w razie problemów móc pobrać ponownie wiadomości i mieć wszystko lokalnie a to co "w chmurze" jak najszybciej usuwać. Zatem z serwera nic już nie pobiorę.

Pracowałem na pliku PST, otwierając go na drugim profilu admina. Zamiast go skopiować, nieszczęśliwie przeniosłem i tym samym usunąłem pliki w oryginale. Skoro skasowanie jest 2krokowe, na co wskazuje brak zmiany objętości pliku, to którego narzędzia firm trzecich użyć do odzyskania ?

Drobna korekta pisząc o defragmentacji miałem oczywiście na uwadze kompaktowanie, które właśnie podałeś jako kompresję ;) - ale jeszcze jej nie zrobiłem...

p.s. w okienku "Podaj sumę cyfr 3 i 2: " można by dodać słowo, wpisz cyfrę... bo są dwie opcje.
novu

Postprzez OShon » Śr 25.12.2019 13:27

Przykro mi ale nie napisałem takiego softu, który by odzyskiwał usunięte wiadomości, może też dlatego że nie miałem potrzeby aż tak bardzo rozpaczać po tych które skasowałem. Zapewne wymaga to przestudiowania tematu i odkrycie pewnych nieopisanych przez producenta zasad. Zatem nie jest to proste działanie i w tej chwili nie możesz liczyć na moje rozwiązanie. Jednakże wiem że są takie softy które nie pochodzą od polskich programistów. Musisz szukać na własną rękę sugerując się frazą email recovery pst.

Nie polecam żadnego, ale nie wykluczone że któryś faktycznie jest godny polecenia.
Wrażliwa to jednak sfera, ponieważ jak sobie tutaj rozmawiamy nie jest w moim celu strzelać sobie w kolano, ale obce aplikacje nie do końca mogą mieć dobre intencje zwłaszcza jeśli mają jedynie jeden soft w ofercie.
Weź to pod uwagę.

p.s.
Nie jestem adminem, a jedynie moderatorem i nie mogę modyfikować szablonu postów na forum.
Obrazek
OShon

Postprzez novu » Cz 26.12.2019 00:18

ok dzięki !
Pogrzebałem w sieci i znalazłem kilka sposobów, jeden z nich:
helpdeskgeek.com/office-tips/how-to-recover-deleted-files-from-a-pst-file-in-outlook/
wydawał się banalny i na dodatek działa !!!
Brakuje jedynie 9 wiadomości :)

Zastanawaiam się czy podziałanie samym SCANPST do naprawy nie dałoby takich rezultatów. Hmmm czy warto od czasu do czasu użyć tego narzędzia ?

W edytorze HEX nieco inne cyferki są w niektórych kolumnach. Co o tym myślisz ?
novu

Postprzez OShon » Cz 26.12.2019 09:40

AA no to super. Też sobie zapiszę ten link.
Zapewne lepsze niż jakies programy z nieznanych źródeł - gratuluje.
Obrazek
OShon

Postprzez novu » N 05.01.2020 12:29

Autor popełnił byka i na dodatek nie odzywa się po zgoszeniu uwag.. :)
Poprawić (wyzerować) należy 13 kolumn, a nie do 13ej.
Najprawdopodobniej sklonował instrukcje z wcześniejszych zresztą bardziej przejrzystych źródeł:
novu

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016