Stopka HTML

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Stopka HTML

Postprzez mtomek95 » Śr 27.11.2019 11:03

Witam,

Mam aktualnie utworzoną zaawansowaną stopkę (a raczej cały wygląd maila) w formacie HTML. Wygląda to mniej więcej tak, że na górze po prawej mamy logo firmy, pod spodem miejsce na wiadomość no i cały dół typu pozdrawiam informacje numery itp.

Teraz używając thunderbirda, odpalam maila i widzę czerwone linie tabeli, które trzymają to wszystko w kupie. Kursor ustawiony jest od razu w odpowiednim miejscu, nic tylko pisać i wysyłać.

W outlooku już tak kolorowo nie jest. Pomijając kwestię czerwonych linii tabel i rozjeżdżania całego układu, kursor ustawia się zawsze na samym początku wiadomości, na wysokości obrazka.

Pytania mam dwa:

1. Czy Outlook obsługuję "tabele" i można wyświetlić to w taki sam sposób jak w thunderbirdzie ?
2. Czy można z góry ustalić w którym miejscu ma być kursor po otwarciu "pisania wiadomości" ?

Pozdrawiam!
mtomek95

Re: Stopka HTML

Postprzez OShon » Śr 27.11.2019 11:13

Nie nie tak samo. Standardem kodowania w TB jest UTF-8 a w Windowsach 1250, co często da się ustawić w kodzie HTML, a o którym się często zapomina.
Dodatkowo Outlook pokazuje wiadomości w ograniczonym stopniu sugerując się modułem przeglądarki IE. Jest to uzasadnione aby zachować kompatybilność i bezpieczeństwo - ale nie wnosi postępu jakie są osiągalne na stronach www.
Niemniej jednak można spodziewać się, że mogą być rozjazdy i developerzy, którzy projektują wiadomości email musza przewidzieć te różnice i zaprojektować treść kodu tak, aby nie wpływały one na wygląd końcowy.
Aby podglądnąć jak to się robi lub sprawdzić źródła wiadomości, połączeń z obrazkami, linki do załączników etc zaprojektowałem taki dodatek: http://vbatools.pl/utworz-maila-z-kodu-html/

Podpis w OL zawsze osadzony jest na dole i oddzielony jest od Body textu odpowiednim miejscem. To też po otwarciu wiadomości zwykle kursor jest po lewej na górze poza stopką.
Jeśli potrzebujesz wklejać tabelę to sugeruje zaznajomić się z "szybkimi częściami"
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016