Zniknięcie folderów osobistych

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Zniknięcie folderów osobistych

Postprzez wito » Cz 07.11.2019 22:18

Cześć

Mam spory problem. Robiłem dziewczynie formata i przy okazji przesiadkę z office'a 2010 na 2013. Przed formatowaniem dysku zrobiłem kopię całego profilu.
Po zainstalowaniu pakietu zaimportowałem dane z pliku PST ale wszystko jest w jednym folderze a wcześniej wiadomości były pogrupowane w kilku(nastu) folderach. Problem jest spory bo maili jest ponad 8 tysięcy. Dodatkowo folder wysłane jest pusty.
Znacie może jakiś sposób na przywrócenie stanu rzeczy z przed formatu? Teraz niestety nawet nie może pracować..
wito

Re: Zniknięcie folderów osobistych

Postprzez OShon » Pt 08.11.2019 00:06

Pytanie zasadnicze: jakiego typu było podłączone konto?
W pliku PST są zapisane tylko lokalne dane.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez wito » Pt 08.11.2019 12:31

Szczerze to nie wiem,podejrzewam,że POP3.
wito

Postprzez OShon » Pt 08.11.2019 14:42

A właśnie nie koniecznie sam POP.

W pliku PST zapisują się dane osobiste, czy te które sam tworzysz (jak spotkania, notatki, kontakty...) i nie są synchronizowane z serwerem. Do nich należy też tworzenie obiektów po pobraniu z POP kont - czyli maile.
Pytanie jak ten plik podpinałeś - jak przez import to ten jest zawodny i mogło sie pokiełbasić wszystko - najlepiej podłączyć bezpośrednio w interfejsie bez jakiegoś importu.

Ale skoro wcale nie ma danych dotyczących poczty przychodzącej i wychodzącej to znaczy ze mógł istnieć też inny plik bazy OST który nie skopiowałeś.
Z nim i tak nic się nie da zrobić więc najlepiej podłączyć się do konta jako IMAP aby ponownie pobrać dane. Może po pobraniu okaże się ze konto ma wszystkie dane i import staroci jest niepotrzebny.
A jak nie to wraz z danymi osobistymi jakie na pewno do niego nie zostały wysłane to będą stanowić spektrum jakie miałeś do tej pory.

Może też być tak że był tez inny plik PST który był kopia archiwum, a który nie skopiowany przepadł bezpowrotnie.
Jednak jego reprezentacja w Outlooku i tak była w osobnym drzewie a więc nie mogły tam się znaleźć dane z tego drzewa folderów.
Jeśli komputer został zaorany to nie odzyskasz tych plików.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016