czy jest możliwe automatycznie wysyłanie wiadomości

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

czy jest możliwe automatycznie wysyłanie wiadomości

Postprzez Owca69 » Pn 21.10.2019 09:31

Chciałem sie zapytać, czy jest możliwe automatyczne wysyłanie przygotowanej wiadomości do osób z danej grupy, jeżeli np ostatnia wiadomość od jakiej osoby była np miesiąc temu.
Owca69

Re: czy jest możliwe automatycznie wysyłanie wiadomości

Postprzez OShon » Pn 21.10.2019 09:41

Eee nie bardzo wiem o co chodzi.
Nadawcy maila którzy z tobą korespondowali miesiąc temu, o ile dalej istnieją ich adresy nie posiadają żadnych limitów na ilość odpowiedzi.
Tą możesz wysłać bez względy na czas jaki upłynął.

Oczywiście wiadomość zwrotną można sobie z góry przygotować i wysłać w dowolnym czasie.
Outlook Express bo w takim dziale jesteś nie ma jakiejś zegarowej funkcjonalności.

W Outlooku z Office można zmienić np pole nadania wiadomości odraczając ją na jakiś okres, ale nie można budować warunku, polegającym np na tym że ponaglasz kogoś w grupie odbiorców bo nie odpowiedział na maila.

OL_opoznij_dostarczenie.png

Takie mechanizmy trzeba napisać budując program.
Express niemniej jednak jest już programem poprzedniej epoki i wpis na forum w tym dziale jest raczej zwróceniem na to uwagi.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Owca69 » Pn 04.11.2019 15:26

Miałem na myśli że wysyłam wiadomości do osób z grupy (ankieta) jeżeli mi odpowiadają to automatycznie wysyłam podziękowanie, a jeżeli np po miesiącu nie ma odp. z tego adresu czy jest możliwość np ponownego wysłania wiadomości przypominającej lub alert że nie było od miesiąca wiadomości z tego adresu
S
Owca69

Postprzez OShon » Pn 04.11.2019 15:39

Umieściłeś post w Outlooku Expresie - nie wiem czy on ma takie możliwości bo praktycznie już on nie żyje.
Jeśli sprawa dotyczy innego klienta poczty to daj znać - przesunę go do innej grupy.

Odpowiem zatem jak byś miał to zrobić w Outlooku z Officea - bo innej możliwości nie widzę.
Odpowiedź oczywiście możesz sobie zaprogramować przez regułę - czyli przygotować szablon i założyć ze na dany temat lub treść, jeśli odpowiedź przyjdzie to wyślesz ten szablon.

OL_Regula_odpowiedz_szablon_slowa_w_tekscie.png

Co do wysyłania do tych którzy nie odpowiedzą już jest gorzej. Trzeba przygotować widok kontekstowy i dla grupy tych odbiorców po których stwierdzisz brak wiadomości możesz wysłać ponaglenie.
Nie ma w Outlooku takiego mechanizmu w Outlooku aby zaznaczyć kilka maili adresowanych do różnych osób i wysłać im jedną odpowiedź, albo odfiltrować tych który nie odpowiedzieli.
Raczej to zadanie dla Excela w którym można by zaimportować dane adresatów i odpowiedzi a potem przez eliminację wyłonić nowa, szczuplejsza grupę.
Obrazek
OShon

Postprzez Owca69 » Pt 15.11.2019 18:16

Przepraszam pomyliłem fora chodziło mi outlook.office360 ale też moze jakiegoś zainstalować jeżeli to jest konieczne.
Owca69

Postprzez OShon » Pt 15.11.2019 19:18

Przenoszę zatem do działu Outlooka z Office.
Nie znam jakiegoś automatu do sprawdzania czy była odpowiedź.

Ciężko to też napisać ponieważ niekiedy sam Outlook się myli i ustawieniu w konwersacji czasem pomyli odpowiedź lub prześlij dalej nie umieszczając ją w grupie maila startowego.
Zapewne zabawy było by dość dużo, a efekt nie do sfinansowania przez zwykłego użytkownika.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016