MAKRO - prześlij dalej z wybranym tekstem

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

MAKRO - prześlij dalej z wybranym tekstem

Postprzez Zagubiony » Śr 09.10.2019 14:59

Cześć wszystkim,

Chciałbym uruchmić makro, które będzie przypisane do przycisków na wstążce.
Każdy z nich będzie działał tak samo, ale będą się różniły treścią wysyłanego maila.

Kliknięcie w przycisk (z poziomu otwartej wiadomości) ma spowodować:
1. Uruchomienie PRZEŚLIJ.
2. Wykasowanie treści poprzedniej wiadomości.
3. Wstawienie mojego standardowego tekstu (tu różne warianty przypisane do różnych makr). Czyli każde makro/przycisk wygeneruje inny tekst.
4. Opcjonalnie uzupełnienie adresu lub adresów wybranych adresów maili.

Dziękuję bardzo
Zagubiony

Re: MAKRO - prześlij dalej z wybranym tekstem

Postprzez OShon » Śr 09.10.2019 15:03

Co cię zatem powstrzymuje przed uruchomieniem tych makr?
Czy masz problem z podłączeniem ich do menu?
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Zagubiony » Cz 10.10.2019 07:04

Nie bardzo wiem jak takie makro napisać a gdzie je umieścić to już kolejny problem. Innymi słowy: jestem zielony.
Zagubiony

Postprzez OShon » Cz 10.10.2019 09:23

Aaa rozumiem że nigdy nie programowałeś, nie znasz składni kodu czy zasad panujących w VB, co więcej i nie wiesz również gdzie się go pisze aby zadziałał prawidłowo w aplikacji.
Chcesz tylko mieć taką funkcjonalność w Outlook, tak?
No to długa droga przed tobą, jakąś książkę trzeba kupić, postudiować temat, testy porobić, a następnie skonfrontować wątpliwości do czego namawiam na tym forum.

Jeśli jednak nie chcesz tego robić bo masz jedynie oczekiwania, to masz w Outlooku coś takiego jak podpisy i szybkie koki.
Możesz bez szkolenia się w języku programowania wrzucić tam treść jaka cię interesuje i stosować do woli klikając nazwane przez siebie opcje w menu wiadomości.
Obrazek
OShon

Postprzez Zagubiony » Cz 10.10.2019 12:04

Jak sam napisałeś są szybkie kroki, ale wgląd w nie nie jest do końca satysfakcjonujący a do tego moja organizacja ma jakiś niemądry skrypt, który co kilka godzin przywraca ustawienia początkowe (czytaj kasuje wszystkie zapisane kroki).
Podpisy odpadają bo wklejają się nie w tym miejscu co trzeba - za bardzo na dole.

Za dużo roboty na samodzielną naukę, ale jeżeli ktoś pomógłby mi w składni poprawnego zapisu to poradzę sobie w umieszczeniu tego w edytorze VB.
Zagubiony

Postprzez OShon » Cz 10.10.2019 14:08

O ile twoja firma ma zapotrzebowanie na taką funkcjonalność, to możesz posiadając budżet, zlecić wykonanie takiego dodatku, który będzie realizował taki, niestandardowy cel. Jeżeli mieści się to w granicach twoich możliwości zapraszam do WP (wiadomości prywatnej) aby uzgodnić szczegóły.
Wymaga to zbyt wiele pracy i z pewności nikt nie będzie siedział aby dopasować się do twoich wymagań za forumową ikonkę :beer:
Obrazek
OShon

Postprzez analyzer64 » Wt 15.10.2019 17:59

OShon napisał(a):Aaa rozumiem że nigdy nie programowałeś, nie znasz składni kodu czy zasad panujących w VB, co więcej i nie wiesz również gdzie się go pisze aby zadziałał prawidłowo w aplikacji.
Chcesz tylko mieć taką funkcjonalność w Outlook, tak?
No to długa droga przed tobą, jakąś książkę trzeba kupić, postudiować temat, testy porobić, a następnie skonfrontować wątpliwości do czego namawiam na tym forum.

Nawet wystarczyło użyć opcji szukaj, bo niedawno poruszałem podobną kwestię...

Sam też jestem samoukiem, ale pytam dopiero jak samodzielnie nie mogę znaleźć rozwiązania mimo podjętych prób, a ludzie jednak widzę, że gotowce by chcieli :(
analyzer64

Postprzez OShon » Wt 15.10.2019 18:31

No widzisz. Szukajka działa! 8)

Oczywiście że wszyscy chcą gotowca. Każdy chce, tylko robić nie ma komu.
Sprytny jest ten, co uzyska odpowiedź i ją zastosuje już i teraz (najłatwiej przez przyklejenie kodu czy zastosowanie wg podanej prostej instrukcji).
Od tak, bez jakiegokolwiek wysiłku, poza napisaniem "że się chce", albo co nierzadko pada "że żąda, bo inaczej..." :)

A wystarczy trochę się zastanowić i dać sobie czas na wyszukanie zagadnień, poczytać w publikacjach, wykonać próbę... ale co tam nie każdemu to łatwo przychodzi, a więc po prostu niech za to zapłaci i obie strony będą zadowolone.
Jeśli ktoś chce sam coś napisać, bo nie ma extra finansowania, bo ma więcej czasu aby poświęcić swój czas na zbadanie tematu etc.. i ma pytania do swojego kodu, to te forum jest dla takich osób, aby wskazać właściwy kierunek.

Oczywiście proste rzeczy takie jak "gdzie kliknąć bo nie mogę znaleźć" albo "Nie wiem czy można to czy tamto zrobić" nie wymaga specjalnego doktoratu i też takich pełno na forum. Ale kod to inna półka.
Jak chcesz się odnaleźć to zapraszam do różnych dyskusji. Pytaj i odpowiadaj.
Nie wiele osób chce pomagać - większość chce brać i po odpowiedzi kończy się historia ich na forum.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016