Problem z odczytaniem wiadomości.

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Problem z odczytaniem wiadomości.

Postprzez ChaosKAT » Pn 07.10.2019 16:08

Mianowicie problem występuje na Outlook 2010. Problem objawia się tym, że posiadam 5 plików pst podpiętych pod swoją skrzynkę imienną, każdy plik pst jest zabezpieczony hasłem, w momencie jeżeli dana osoba wyśle do mnie wiadomość z opcją konieczności potwierdzenia przeczytania wiadomości, gdy klikam w taką wiadomość aby ją odczytać otrzymuje informację z outlook o konieczności wpisania hasła do każdego pliku PST i następnie po przeklikaniu anuluj wyświetla mi się okno do wysłania potwierdzenia, następnie problem już więcej nie występuje do momentu restartu Outlooka. Proszę o pomoc.

Również informuję, że nie wchodzi w grę zdjęcie haseł z plików PST, zmiana opcji śledzenia tak aby każda wiadomość która żąda wysłania potwierdzenia była wysyłana bez zapytania, muszę mieć informację o tym czy wysłać potwierdzenie odczytania.
Tworzenie nowego profilu pocztowego również nie pomaga. Problem ten wystąpił po ostatniej aktualizacji systemu.
ChaosKAT

Re: Problem z odczytaniem wiadomości.

Postprzez OShon » Pn 07.10.2019 21:08

Masz ci los chaos.
Ja również informuje że wersja 2010 w już nie jest wspierana i jakoś zdaje się że poprawka ci nie pomogła... chm...
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez ChaosKAT » Wt 08.10.2019 07:28

No raczej problem wystąpił po aktualizacji systemowej która miała miejsce ostatnio do wersji 1809. Jakoś sobie z tym radziłem problemem lecz stało się to dla mnie uciążliwe.
ChaosKAT

Postprzez OShon » Wt 08.10.2019 08:36

Zawsze możesz spróbować wycofać szkodliwą dla ciebie poprawkę, przeinstalować office na nowo lub zastanowić się czy 40pln msc to nie jest koszt dla ciebie do zaakceptowania, aby mieć najnowszą wersję Office, z pocztą, 1TB Ondrv etc.
Obrazek
OShon

Postprzez ChaosKAT » Wt 08.10.2019 09:49

Raczej wycofanie aktualizacji nie wchodzi w gre ponieważ na stacji jest wymuszona aktualizacja przez dział bezpieczeństwa mojej firmy, brak możliwości. Reinstalacja Office nie pomaga. Jeżeli ma ktoś alternatywę rozwiązania problemu to będę wdzięczny :)
ChaosKAT

Postprzez OShon » Wt 08.10.2019 10:38

No dobra teraz wiemy że sprawa dotyczy firmy.
Czy to jest jakiś kosmiczny koszt aby kupić za 40pln/msc nowy pakiet o 4 wersje wyższy niż masz obecnie? Przede wszystkim z aktualnym supportem?
I tak firma wrzuca to w koszty lub amortyzacje. Zacznij się cenić, a nie rób kreciej roboty za dział IT, który z miłą chęcią otrzyma od ciebie odpowiedź że już po krzyku.
Obrazek
OShon

Postprzez ChaosKAT » Wt 08.10.2019 11:01

Zamiast proponować zmianę oprogramowania liczyłem tutaj na jakąś konkretną pomoc, jeżeli chciałbym zmianę wersji outlook to bym nie pisał tutaj tematu, widzę, że kompetentność kończy się na przysłowiowym "zrób format kompa".
ChaosKAT

Postprzez OShon » Wt 08.10.2019 11:13

Słuchaj Chaos.
Twój pierwszy post jest bardzo pretensjonalny.
Dalej w dyskusji dowiadujemy się że masz ograniczone prawa i ani wycofanie złej poprawki co się czasem zdarza a jest chyba rozsądnym podejściem do problemu ani naprawa pakietu nie wchodzi w grę.
Będzie się to zdarzało coraz częściej nie dlatego że ja jestem w stosunku do ciebie krytyczny ale dlatego że twoi pracodawcy mają węża w kieszeni i traktują się jak faceta któremu wystarczy 9 leni soft, gdy sami nie wsiadają do aut z tego rocznika.
Producent będzie stawiał przed tobą coraz większe kłody, ponieważ nie ma interesu w tym aby tak się nie działo. Tak stary pakiet już jest poza supportem i wszyscy którym się ten kierunek podoba powinni przejść na nowsze wersje albo używać darmówek licząc że nie splajtują za naruszenie praw autorskich jakim prekursorem jest MS.
Ja natomiast odpowiadam ci charytatywnie oświecając swój czas.
Zatem zastanów się nad tym do kogo wysuwasz pretensje albo nie licz na pomoc z jakiejkolwiek strony.
Obrazek
OShon

Postprzez ChaosKAT » Śr 09.10.2019 11:22

To czy nie lepszym rozwiązaniem jest usunięcia z nazwy tematu forum informacji odnośnie nieobsługiwanych wersji outlooka? Skoro w temacie jest informacja 2007/2010/2013/2016 to proszę o usunięcie wszystkich wersji które nie podlegają pod wsparcie. Taktyczne wprowadzanie użytkownika w błąd by stracił czas.
ChaosKAT

Postprzez OShon » Śr 09.10.2019 13:39

Chaos, to nie jest forum producenta, także nie wchodzi to w grę i nie obowiązuje nas cykl życia produktu.
Poza tym, są osoby które nie mają tak beznadziejnej sytuacji jak ty i pracując w starszych wersjach potrzebują pomocy w różnych obszarach.
Nie znam odpowiedzi na męczące cie zagadnienie i wydaje mi że jedyną drogą dla ciebie jest skorzystanie z supportu producenta, który może sączyć się tym samym (choć trzymam kciuki że jednak nie).
Mimo wszystko nie będę estymował pobudek i przyczyn uszkodzenia twojego pakietu, uważam że jest to błąd wynikający jedynie z faktu iż nikt już nie testuje zachowania poprawek systemowych dla wersji tak odległych.
Nie zapominaj że twój problem spowodowany jest poprawką do pakietu, a nie tematyką sprowadzoną do braku umiejętności lub wiedzy odpowiadającej na pytanie "jak okiełznać czy wykorzystać dane" zgromadzone w tym przypadku w aplikacji Outlook.
Takie tematy się nie starzeją i z tego powodu kasowanie całych działów tylko dlatego że padłeś ofiarą błędu wydaje mi się zbyteczne.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016