Multiplikowanie dostarczonych wiadomości

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Multiplikowanie dostarczonych wiadomości

Postprzez Leykeli » Pn 12.08.2019 09:19

Dzień dobry,
Zauważyłem problem w mojej poczcie outlook, mianowicie czasem pojawia się problem, ze wiadomość dostarczona jest kilkunastokrotnie dostarczona! Wczoraj wysłałem zdjęcie na skrzynkę pocztowa i otrzymałem ja 25 razy! Jaki może to być problem? Czy jest to kwestia OutLook’a czy serwera?
Pozdrawiam!
Leykeli

Re: Multiplikowanie dostarczonych wiadomości

Postprzez OShon » Pn 12.08.2019 09:39

Rozmawialiśmy na ten temat na Answersach.
Jakoś niemrawo ci idzie odpowiedź na pytania, które mogą być odpowiedzią na problem.

Ciesze się jednocześnie że tutaj trafiłeś.
Nie było na forum w ostatnim czasie pytań związanych z powielaniem wiadomości pocztowych.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Leykeli » Pn 12.08.2019 10:24

Jednak jest to prawdopodobnie wina serwera, skoro na poczcie przez przeglądarkę te same wiadomości się powielają. Napisałem e-mail do hostingu, zobaczymy co mi odpisza
Leykeli

Postprzez OShon » Pn 12.08.2019 12:24

Nie wiem jakie są możliwości na innych serwerach, ale na Exchange jest jedno ustawienie dla Amina, aby zawsze stosował 1 adres jeśli występuje on kilkukrotnie. Oczywiście zakładając że to nie jest błąd, ale zastosowania aliasów.
Błąd też wchodzi w grę, ale zdarza się to bardzo rzadko aby z jakiś powodów mail nie otrzymał status dostarczony i aby go ponawiać XX razy.
Daj znać czy dostaniesz odpowiedź. Jeśli nie, a jeśli dalej będzie to dla ciebie problemem to dodatek do kasowania dubli: http://vbatools.pl/usuniecie-duplikatow-outlooka/
Napisałem go własnie z powodów braku ustawienia takiej funkcjonalności na serwerze Unixowym w IMAP
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016