Przejście z POP3 na IMAP

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Przejście z POP3 na IMAP

Postprzez KowaI » Cz 08.08.2019 19:14

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników OUTLOOK-a.
Czy taki plan zadziała. Z jednego komputera zabieram mój aktualny plik PST i kasuje ustawienia konta POP3. Na drugim komputerze konfiguruje skrzynkę korzystając z protokoły IMAP i dodaję PST z pierwszego komputera. Ręcznie przenoszę emaile do folderów i czy w takim przypadku email-e zostaną wysłane na serwery mojego dostawcy poczty ?. I drugie pytanie. Czy podczas korzystania z protokołu IMAP wszystkie emaile wraz z załącznikami są na serwerze dostawcy poczty, nie ma ich nigdzie lokalnie ?.
KowaI

Re: Przejście z POP3 na IMAP

Postprzez OShon » Cz 08.08.2019 19:47

Wszystko prawie ok.
#1 zmień nazwę swojego pliku PST na inny i taki podłącz do nowego Outlooka.
Nadpisanie może skończyć się utratą danych lub jeśli to stary plik PST to jego złym funkcjonowaniem (MS w pewnym momencie zmienił standard), także bezpiecznie jest podłączyć zmieniony, ręcznie.

OL_Usun_plik_danych.png

#2 da się przegrać dane na konto z powrotem, tylko po co. Oczywiście jak chcesz zapchać sobie konto starociami to tak. W niektórych jednak przypadkach możesz mieć kłopoty z przegraniem danych do folderów głównych (ale do podfolderów już nie).

#3 załączniki są w wiadomościach, ale maile mogą być tak napisane aby nie było w nich plików graficznych, ale linki do obrazków na necie. Problem polega na tym ze stare mailie już nie muszą mieć aktualnych linków (tzn ktoś mógł z serwera je usunąć). Jeśli to stare maile to raczej wszystkie powinny mieć obrazki w obiekcie wiadomości.

OL_Kopiowanie_migracja_przenoszenie_poczty_z_konta_POP_na_IMAP.png
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016