outlook 2103 okno logowania podczas wyjazdu za granicę

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

outlook 2103 okno logowania podczas wyjazdu za granicę

Postprzez BiaWoj » Śr 03.07.2019 12:48

Dzień dobry.
Mam problem który zdarza się tylko gdy korzystam z outlook 2013 za granicą.
Mam w programie skonfigurowane dwa konta pocztowe, jedno w domenie hotmail.pl drugie w outlook.com.
To pierwsze jest głównym kontem systemu windows 7 na moim komputerze.
Problem polega na tym, że podczas wyjazdów z Polski, po uruchomieniu programu wyskakuje okno logowania. Działo się tak w UK, teraz mam problem w USA.
Nie pomaga wpisanie hasła do konta, ani kliknięcie "anuluj".
Program się "wywraca" i startując od nowa od razu powtarza całą sytuację.
Nie pomaga zaznaczanie "zapamiętaj hasło".
Mam w programie 10 kont, w różnych domenach, zarówno IMAP jak i POP3, przez to logowanie zatrzymuje się proces sprawdzania pozostałych skrzynek.
jak sobie z tym poradzić?
Wiem że gdy wrócę do Polski, sprawa się "sama naprawi", ale z obsługą firmowej poczty nie mogę czekać tak długo.
Proszę o wskazówki.
Pozdrawiam
BiaWoj

Re: outlook 2103 okno logowania podczas wyjazdu za granicę

Postprzez OShon » Śr 03.07.2019 15:39

Nie wiem jaka jest przyczyna braku przekazywania danych za granicę, może jakies ustawienia operatora... nie spotkałem się z tym.
Niemniej jednak możesz kliknąć Ctrl+Alt+S aby wejść w model synchronizacji i wyłączyć konta, które szwankując poza granica z synchronizacji.
W tedy transmisja tych, z którymi nie ma problemów powinny się zakończyć powodzeniem.
Możesz tez stworzyć nowa grupę, załączyć doń te konta i ją globalnie wyłączać podczas nieobecności w kraju (aby nie checkować tyle razy ile masz takich sytuacji z kontami).
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez BiaWoj » Śr 03.07.2019 15:48

Dziękuję za odpowiedź.
Tak, odłączałem konta ale to nie rozwiązuje mojego problemu.
W domenach MSN mam konta biznesowe, które są mi potrzebne.
Co innego wyjazd na trzy dni - można sobie zrobić czasem mały urlop - teraz jednak wyjazd trwa dłużej, a bez dostępu do tych skrzynek nie działają dane autoryzacyjne operacji biznesowych itp - słowem poszukuję skutecznego rozwiązania problemu.
Czy może być to związane z dodatkowymi zabezpieczeniami kont, wprowadzonymi jakieś dwa czy trzy lata temu, że logowanie z nieznanej lokalizacji może być zablokowane? Pamiętam że coś takiego się pojawiło kiedyś.
Gdzie wejść by to sprawdzić/obejść?
BiaWoj

Postprzez BiaWoj » Śr 03.07.2019 16:06

Udało mi się wejść na obydwa konta w przeglądarce, wykonałem autoryzację kodem SMS.
Ciekawe jest to, że jedno z kont zaczęło się normalnie synchronizować, drugie wciąż wyrzuca monit o hasło i niezależnie czy się je poda czy nie, ponawia monit. Ale już nie wywraca programu.
Co mogę jeszcze poprawić?

PS. rzeczywiście, w skrzynkach leżały powiadomienia o "unusual activity" z podaniem danych mojej próby zalogowania się w USA
BiaWoj

Postprzez OShon » Śr 03.07.2019 16:08

No wiesz nie znam wielu szczegółów poza tym ze chcesz mieć połączenie, a go nie masz.
Jeśli się łączysz prze komórkę, to jest ustawienie połączenia kompem aby nie honorował roamingu.
Sam Outlook nie blokuje takiej transmisji https://support.office.com/pl-pl/article/rozwi%C4%85zywanie-problem%C3%B3w-z-synchronizacj%C4%85-poczty-e-mail-w-us%C5%82udze-outlook-com-d39e3341-8d79-4bf1-b3c7-ded602233642
Ograniczenie też może być przyczyną ustawień Firewalla jakiego masz na kompie. Sprawdź to w sowim systemie.

Możesz uruchomić Outlooka w trybie awaryjnym aby wykluczyć że to wina jakiś dodatków jakie masz wraz z nim uruchomione.

OL_Safemode_Ctrl_pressing_PL.png
OL_Safemode_Ctrl_pressing_PL.png (5.87 KiB) Przeglądane 815 razy
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016