Outlook 2010 zachowanie e-maili IMAP

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Outlook 2010 zachowanie e-maili IMAP

Postprzez kitana » Śr 10.04.2019 09:32

Dzień dobry,

Jestem zielona w temacie. Posiadam program pocztowy Outlook 2010. Mam na nim kilka kont pocztowych, które są obsługiwane w formacie IMAP. Są to konta firmowe. Muszę przenieść domeny i konta pocztowe na inny serwer, gdyż obecnie są na koncie mojego byłego wspólnika. Jak mam to zrobić by nie stracić e-maili? Jak już na moim koncie drogą umowy cesji pojawią się moje domeny to będę chyba musiała od nowa założyć sobie wszystkie konta pocztowe takie jak miałam tj. biuro@... oferty@... tak? I te konta będą "puste" mimo, że takie same jak miałam wcześniej? Czy w moim programie Outlook jak na nowo wpiszę hasło (serwer poczty zostanie taki sam tj. mail.chmura.orange.pl tylko muszę przenieść to na moje konto użytkownika w orange) do danej poczty zostaną mi e-maile, które mam czy z racji tego, iż jest to IMAP i zsynchronizuje się to z serwerem wszystko się wykasuje? Program będzie miał "w sobie" e-maile, które już w nim są jeśli ich nie będę kasować?
kitana

Re: Outlook 2010 zachowanie e-maili IMAP

Postprzez OShon » Śr 10.04.2019 09:46

Najlepiej by było jeśli przeniesienie wiązało by się z utrzymaniem innej domeny, bo w tedy będzie można zachować na chwilę stare konta jak już sa uruchomione nowe.
W tedy wystarczy skonfigurować nowe w Outlooku i po prostu zaznaczając wiadomości [Ctrl+A] i przenieść myszą lub poprzez wklejenie do folderu docelowego nowego konta.

Jeśli nie będzie to możliwe, to należy otworzyć sobie nowy plik PST bazy offline Outlooka i tam skopiować pocztę na czas podłączenia nowego konta.
Plik ten może też być kopia zapasową, który potem możemy odłączyć od Outlooka i zarchiwizować.

Taką samą politykę można stosować w przypadku kont POP przygotowywanych do re konfiguracji na konta IMAP:

OL_Kopiowanie_migracja_przenoszenie_poczty_z_konta_POP_na_IMAP.png
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/19, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez kitana » Śr 10.04.2019 09:49

A jak skopiuję sobie folder Pliki programu Outlook, podłączę nowe konta i później zamienię nowe "puste" pliki tymi starymi?
kitana

Postprzez OShon » Śr 10.04.2019 10:03

Nie, pliki programu Outlook to plik outlook.pst, który nie jest związany z kontem.
To plik osobisty, z którym nie trzeba z nim nic robić (tym bardziej usuwać).
Tam zapisywane są dane nie związane z kontem czyli kontakty, zadania, wydarzenia, notatki - bo te nie sa importowane na serwer.
Niektóre konta jak Exchange zawierają tego rodzaje obiekty na koncie, ale IMAP nie.

p.s.
Jeśli chcesz dodać hutrowo XX kontaktów z nową domeną to polecam taki dodatek: http://vbatools.pl/tworzenie-kontaktow-w-outlook/
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/19, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016