Foldery Osobiste jak usunąć

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Foldery Osobiste jak usunąć

Postprzez aszczeniak » Wt 09.04.2019 20:58

Mam problem ze skrzynką Outlook 2007 na Windowsie.
Dodałem konto IMAP, a stara baza plików i Foldery Osobiste zostały. Są puste. Chciałbym żeby domyślnym kontem było to dodane - IMAP.
Na zdjęciu widać że domyślnymi plikami danych są Foldery Osobiste. Ja chciałbym to usunąć i zostawić tylko te dla dodanego konta IMAP.
W lewym okienku mam dwa konta rozwijane jedno z ikonką domku - Foldery Osobiste i drugie moje IMAP.

Chcę tylko żeby było IMAP

Pliki danych
Konto.png
Adam Szczęsny
aszczeniak

Re: Foldery Osobiste jak usunąć

Postprzez OShon » Wt 09.04.2019 21:46

W starszych wersjach plik Outlook PST był automatycznie tworzony i nie można było z niego zrezygnować. Każde konto podobnie jak osobiste tworzą nowe drzewo.
Fakt iż on jest dostępny daje ci zresztą możliwość korzystna z kalendarza, zadań i notatek, które nie wspiera twoje konto IMAP, a obiekty te gdzieś musza być przechowywane.

p.s.
Dobrze by było abyś skonfigurował je ponownie i aby miało prawidłową bazę OST (domyślnego dla kont onlinowych IMAP), a nie PST jak konta POP.
Fakt iż jest to wersja dość archaiczna może się okazać że nie wszystko w niej będzie podobne jak w aktualnych rozwiązaniach.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/19, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez aszczeniak » Wt 09.04.2019 22:10

A czy mogę prosić o mała pomoc jeśli chodzi o kroku s postępowaniu. Co teraz powinienem zrobić. Usunąć skonfigurowane konto IMAP?
Adam Szczęsny
aszczeniak

Postprzez OShon » Śr 10.04.2019 09:00

Adamie, dodanie nowego podłączenia do konta nie jest jakimś problemem. Usuwasz stare dodajesz nowe znając parametry logowania.
Łatwiej jest to zrobić np z poza Outlooka, z panelu sterowania, a potem włączyć sobie aplikację i zobaczyć jak się wszystko z tym kontem synchronizuje.
A panelu masz coś takiego jak mail i ustawienia konta:

OL_Konfiguracja_poczty_panel_sterowania.png

Dzięki niemu możesz skasować i utworzyć nowe.
Oczywiście plik osobisty zostać musi bo jak widzę z obrazka, to twój IMAP nie przechowuje danych jak kontakty, kalendarz i zadania.
Zobacz czy ponowne ustawienie nie utworzy pliku OST, czyli dla IMAP odpowiedniego.
Ta operacja to 10 min roboty (no może więcej jak masz wiele maili do synchronizacji).
Obrazek
OShon

Postprzez aszczeniak » Śr 10.04.2019 15:48

Ja potrafię dodać nowe konto. Nie w tym problem. Co ma dać że usunę u dodam konto ponownie. Robiłem tak już kilka razy a Foldery Osobiste ciągle zostają. Foldery osobiste i pliki danych zostały z poprzedniego konta w konfiguracji POP. I drugie pytanie. Wspomniałeś o kalendarzu, kontaktach. Dlaczego moje konto IMAP nie może przechowywać tych danych w serwerze? Czy to już jest uzależnione od dostawcy poczty - czyli nazwa.pl ?
Adam Szczęsny
aszczeniak

Postprzez OShon » Śr 10.04.2019 16:55

aszczeniak napisał(a):Co ma dać że usunę u dodam konto ponownie.

Dlatego ze widziałem u ciebie w ustawieniach, że plik konta jest PST, a powinien być OST dla kont onlinowych.

aszczeniak napisał(a):Wspomniałeś o kalendarzu, kontaktach. Dlaczego moje konto IMAP nie może przechowywać tych danych w serwerze?

IMAP tego nie wspiera, dlaczego... bo Exchange to robi a jest on rozwiązaniem płatnym (nie da się go postawić na darmowym linuchu, bo trzeba licencji Exchange serwera gdzie płatność jest za każde konto).
Wszystkie najpopularniejsze konta (czytaj: darmowe) to rozwiązania stawiane najniższym kosztem, a wiec bez takich wodotrysków jak obiekty o innych właściwościach niż mail, dlatego tak łatwo utrzymywać konta w typie POP i IMAP a inne już nie wchodzą w grę.

Najlepszym odpowiednikiem darmowej poczty jest Activesync - czyli ograniczony Exchange proponowany przez MS w ramach domeny outlook.pl (dawnej hotmail) i on wspiera kontakty i kalendarz (notatek i zadań już nie)
Obrazek
OShon

Postprzez aszczeniak » Śr 10.04.2019 20:50

Wydaje mi się że nie jest to darmowy klient poczty. Jest to firmowa poczta na nazwie.pl. Wchodząc na pocztę przez stronę www widoczny jest również kalendarz. Jak widać na zdjęciu jest to Activesync. Zgadza się? Zerknę dzisiaj na Outlooku zainstalowanym na Windowsie czy mogę obsługiwać kalendarz.

W takim razie spróbuję dodać konto żeby pliki danych były w formacie OST.
Zrzut ekranu 2019-04-10 o 21.38.02.png
Adam Szczęsny
aszczeniak

Postprzez OShon » Śr 10.04.2019 22:08

Sądzę ze "Active" jest tylko z nazwy. I nie chodzi mi z nazwę nazwa.pl :)
Konfigurując konto Activesync (ubogiego Exchange) nie możesz mieć konta IMAP (co masz wpisane w konfiguracji kont). To całkiem inna struktura danych.
Kalendarz jaki widzisz na stronie nie jest obecny po konfiguracji konta, a tak jest po konfiguracji Activesynca w Outlooku powinien być widoczny.
Ale ani tam konta nie mam ani nie mam już 2007 wersji dość starej, wiec tylko zgaduje ze kalendarz tam pokazany to po prostu osobna usługa którą można dodać do Outlooka, ale nie jest częścią tego mechanizmu konta.

Zrób próbę. Kliknij [Ctrl+6] aby zobaczyć inne foldery przypisane do konta.
Jeśli będzie w nim kalendarz i innego rodzaju foldery, to znaczy że konto wpiera taki rodzaj obiektów, nie znaczy to jednak że jeśli w konfiguracji stoi IMAP to nie znaczy że jest to Activesync.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016