Obsługa IMAP w nowym MS Outlook / Office 2019 / 365

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez cyprian » Pn 04.02.2019 11:00

Mam pytanie, dotyczące nowego MS Outlook z Office 2019 / 365 w konfiguracji obsługi skrzynki przez IMAP.

Mam wrażenie, że nowy MS Outlook przy korzystaniu / obsłudze poczty za pomocą IMAP
nie tworzy sobie sam właściwych folderów do przechowywania np.

• Poczty wysłanej
• Wersje roboczej
itp.

Stąd jak się zacznie konfigurować czystą, nową skrzynkę e@mail na której nie ma folderów IMAP
pojawia się błąd (zrzut ekranu)

I stąd pytanie:

1) Jak powinny wyglądać poprawne nazwy folderów IMAP, aby MS Outlook nie miał problemów z ich synchronizacją?

2) Czy w jakiś sposób można to zmienić, aby Outlook obsługiwał inne foldery niż domyślnie przyjęte przez Microsoft (problem w tym, że np. Mac, ale też inne programy mają zupełnie inne nazwy dla folderów).

Czy i jak można zmienić w MS Outlook, by obsługiwał inne foldery IMAP niż domyślne?
Załączniki
IMAP-outlook-poczta-blad.png
cyprian

Re: Obsługa IMAP w nowym MS Outlook / Office 2019 / 365

Postprzez OShon » Wt 05.02.2019 08:00

Błędy synchronizacji nie muszą występować na skutek złej konfiguracji. Imap synchronizuje pocztę dla danego folderu w momencie jego kliknięcia/wejścia użytkownika.
To też w momencie przełączania się między folderami transmisja może być zerwana aby nastąpiła nowa na następnym, kliknietym folderze.
Aby sprawdzić jakie IMAP otrzymuje foldery można przełączyć się w czysty widok używając skrótu [Ctrl+6].

Co do złego funkcjonowania folderu robocze to spotkałem się z tym jedynie na kontach Gmaila, w których nie dochodzi do skasowania wiadomości po jej wysłaniu, a co jest pożądane, ponieważ ten folder powinien nam zapewnić kopię poczty przed wysłaniem, ale po już niekoniecznie, ponieważ do tego służy folder wysłane... nie przeszkadza mi to jednak tak bardzo abym miał z tym walczyć.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016