Synchronizacja kalendarza Outlooka (365) z Windows phone

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Synchronizacja kalendarza Outlooka (365) z Windows phone

Postprzez WicherTKD » Pt 01.02.2019 17:05

Hej,

Od kilku dni męczę się z problemem podłączenia outlooka z moim telefonem komórkowym. Jak miałem konto firmowe, to wystarczyło w outlooku dodać konto do telefonu, konto w firmie, konto w domu i wszędzie miałem na bieżąco synchronizowany kalendarz.

Natomiast teraz gdy przeniosłem się na usługę dla osób indywidualnych nie umiem tego zrobić.

Mam konto na gmailu. Podłączenie tego konta z moim telefonem się udało, wszystko działa. Podłączyłem te konto również ze swoim outlookiem przez ICS (kalendarze internetowe) i wszystko się zaciąga, ale mam ten kalendarz tylko do odczytu i nie wiem jak to zmienić.

Dodatkowo mail windosowski (zdjęcie) ma możliwość modyfikacji kalendarza gmail, ale za to ma dużo mniej opcji niż ten zainstalowany z pakietu office między innymi nie ma możliwości wstawiania grafiki wewnątrz jakiegoś spotkania.

Przechwytywanie.PNG

Jak tworzę kalendarze w outlooku to one są zazwyczaj tylko na tym komputerze dostępne, może da siętaki kalendarz udostępnić na windows phone?

Ogólnie zależy mi, by to co wrzucę na telefonie móc widzieć na komputerze i odwrotnie. Maile działają, natomiast problem mam z kalendarzem
WicherTKD

Re: Synchronizacja kalendarza Outlooka (365) z Windows phone

Postprzez OShon » Pt 01.02.2019 17:18

Poczta Gmail udostępnia kalendarz w Outlooku "tylko do odczytu".
Nie ma możliwości synchronizacji z 2gą stronę.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez WicherTKD » Pt 01.02.2019 17:24

no ale ta poczta windosowska którą zaznaczyłem na obrazku ma możliwość zmiany kalendarza z gmaila (co to właściwie jest za aplikacja)? wygląda jak taka uboższa wersja outlooka instaluje się wraz z instalacją windowsa.

To może w drugą stronę bez ingerencji gmaila. Czy istnieje możliwość udostępnienia kalendarza utworzonego w outlooku na pocztę z windows phone?
WicherTKD

Postprzez OShon » Pt 01.02.2019 17:34

Tak MS wpadł na pomysł że słowo Outlook przypnie do wszystkiego co produkuje.
Także mamy Outlooka z pakietu Office, tego na webie który roboczo nazywa się OWA, tego co kiedyś nazywał się Mail for Windows a przedtem Live a jeszcze kiedyś Outlook Express.
Wszystkie wersje na telefony i tablety teraz też Outlooki... oszaleć można jeśli ktoś pisze że "przecież w outlooku ma problem" :)
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016