Reguła przekierowania wiadomości

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Re: Reguła przekierowania wiadomości

Postprzez OShon » Pt 01.03.2019 11:38

No to jeszcze raz z tym kodem. Kluczem jest ta procedura
Kod: Zaznacz cały
Public Sub odpal_regule(item As MailItem)
'MVP OShon VBATools.pl
Dim olRules As Rules, olRule As Rule
Set olRules = Application.Session.Stores.item("nazwa konta").GetRules
    olRules.item("nawa reguły").Execute 'True 'pokazywanie postepu
End Sub

Ale jak zauważysz tam są 2a stringi. czyli wpisane elementy jakie musisz podać w apostrofach. Ja nie znam tych stringów (czyli nazw własnych).
pierwszy mówi o "nazwa konta" a drugi o "nazwa reguły".
Dlatego też pomyślałem że aby pobrać prawdziwą nazwę konta jaka jest, a nie jaka ci się wydaje że jest to uruchomisz kod pomocniczy, służący tylko do pobrania nazwy i wklejenia jej zamiast "nazwa konta" w apostrofy
Kod: Zaznacz cały
Sub Nazwy_kont()
Dim s As store
For Each s In Application.Session.Stores
      Debug.Print s.DisplayName
Next
End Sub

Po kliknięciu w developerze VBA [Ctrl+g] powinno ci się pokazać okno immediate. A po uruchomieniu tej pomocniczej procedury Nazwy_kont [F5 stojąc na procedurze]. W nim instrukcja Debug.Print ma zwrócić wszystkie nazwy kont.
Wybierz właściwą.
Drugi string to nazwa reguły. Którą wiesz jak nazwałeś więc przepisz dokładnie jej nazwę.
Na razie nie przychodzi mi do głowy inny pomysł na tą dziurę, ale wydaje mi się że z przeniesieniem poczty powinno to zadziałać, ponieważ przy każdej następnej poczcie procedura jest extra uruchamiania i przerabia wszystkie wiadomości w folderze sprawdzając czy spełnia założenia.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez wienia81 » Pt 01.03.2019 12:18

Nazwę konta mam wpisaną prawidłowo tak jak mi napisało w tym kodzie i nazwę reguły też mam wpisaną prawidłowo. Tylko w regule wybrałem opcje żeby przesłaną wiadomość przenosił do folderu odebrane 2019 i tu jest problem bo czy jest wiadomość przesłana czy nie to ją tam przenosi :(
wienia81

Postprzez OShon » Pt 01.03.2019 12:58

Procedura jaką podłączyłeś nie realizuje żadnego przenoszenia.
Jedynie wywołuje określoną regułę ponownie, a ta reguła ma w sobie zapewne elementy ograniczenia danych (na których ma działać, a które opuszczać) i efektu jaki ma osiągnąć.
Popraw ją, aby brała tylko te wiadomości, o które ci chodzi.
Pamiętaj że kolejność reguł ma znaczenie, oraz weź pod uwagę przełącznik "zaniechaj przetwarzania dalszych reguł"
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Poprzednia strona

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016