Outlook 2010 IMAP - nie można usunąć wiadomości

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Outlook 2010 IMAP - nie można usunąć wiadomości

Postprzez infoka » Śr 28.11.2018 15:21

Witam wszystkich
Mam założone konto pocztowe, które jest podpięte pod dwa komputery (Windows 7 i 10) poprzez program Outlook 2010 na IMAP.
Na pierwszym komputerze świeżo dodane konto działa bez problemów.
Na drugim komputerze świeżo dodane konto również, za wyjątkiem braku możliwości usuwania wiadomości e-mail.
Pojawia się komunikat, że folder elementy usunięte jest niedostępne.
Usunąłem skrzynkę z komputera, założyłem jeszcze raz i niestety dalej nie można usuwać wiadomości.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem i udało mu się go rozwiązać ?
Z góry dziękuje za pomoc.
infoka

Re: Outlook 2010 IMAP - nie można usunąć wiadomości

Postprzez OShon » Śr 28.11.2018 21:34

Załóż nowy profil Outlooka i jeszcze raz skonfiguruj konta z poziomu Panelu sterowania na wyłączonym Outlooku

OL_Profile2_w10.png

Zgodnie z cyferkami:

OL_Profile2.png
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/19, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez infoka » Śr 28.11.2018 22:06

Jutro skonfiguruję od nowa skrzynkę według wskazówek i zdam relację.
Zapytam profilaktycznie czy ten problem jest znany i to rozwiązanie usuwa problem na 100% ?

Dopytuję dlatego, bo znajomy podpowiedział że można sprawdzić stronę kodową, ustawienia regionalne, sprawdzić czy nazwy folderów na serwerze zgadzają się z folderami na serwerze - np. foldery z polskimi znakami.
Czy może być tak, że na serwerze jest folder z polskimi znakami, a Outlook automatycznie ściąga i zakłada folder bez polskich znaków i dlatego nie działa ?
infoka

Postprzez OShon » Cz 29.11.2018 13:04

Nie, nie jest to normalne i jak przeszukasz forum to takiego zagadnienia nie znajdziesz (przynajmniej ja nie pamiętam, a troszkę tu już siedzę).
Konta IMAP to konta 2 kierunkowe a więc to co na serwerze, to w kliencie pocztowym i zamiana, kasowane powinno pójść jak spłatka (strony kodowe czy regionalizacja nie mają znaczenia).
Miałem przypadki kiedy kasowałem coś 3x (folder na Gmailu) i jakiś nie zagadało, ale w efekcie końcowym się udało.
Nie znam przyczyn takiego stanu bo to raczej pojedyncze przypadki.

Stworzenie nowego profilu nic nie szkodzi a tylko da podstawę aby twierdzić że połączenie z kontem było ok i przyczyny należy szukać gdzieś indziej.
Spróbuje jak napisałem - jeśli się nie uda to potwierdzi tylko złą drogę poszukiwań.
Obrazek
OShon

Postprzez infoka » Pn 03.12.2018 21:16

Na serwerze pocztowym zostało założone nowe testowe konto. W Outlooku został założony drugi profil i w nim podpięte świeżo założone konto według ww. wskazówek. Niestety dalej występuje problem z brakiem możliwości usuwania wiadomości.

Zainstalowałem obok drugiego klienta pocztowego Thunderbirda, na którym problem z usuwaniem wiadomości nie występuje.

Mamy wykupionego Outlooka. Program jest dla nas bardziej funkcjonalny, intuicyjny i bardziej się nam podoba. Nie chcemy zmieniać klienta Outlooka :(
infoka

Postprzez OShon » Pn 03.12.2018 23:12

Nie miałem przypadku braku możliwości kasowania wiadomości w konfiguracji IMAP. Nigdy się z tym nie spotkałem.
Skoro to problem aplikacji (choć wyjątkowy bo moje doświadczenia z Outlookiem są całkiem bogate), a na innym komputerze podłączone to konto działa bez problemów, to należałoby przeinstalować porządnie Office'a (czyli z kasowaniem wpisów w rejestrze). Fix Microsoftu dostępne na ten stronie.
Jeśli nic by z tego nie wyszło to ręcznie aby potem zainstalować ponownie.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016