Znikająca lista ostatnio używ. dokum. w menu "Dołącz plik"

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Znikająca lista ostatnio używ. dokum. w menu "Dołącz plik"

Postprzez moccaffe » Pt 05.10.2018 10:51

Witam.
Szukałem i nie znalazłem rozwiązania, dlatego proszę o pomoc w następującej sprawie: jeszcze do niedawna po otwarciu okna "Nowej wiadomości e-mail" można było spod przycisku "Dołącz plik" otworzyć listę ostatnio używanych dokumentów i wybrać z niej i dołączyć do poczty interesujące nas załączniki. Bardzo wygodna opcja dla kogoś takiego jak ja, kto jest zmuszony wysyłać kilkadziesiąt maili dziennie z załącznikami właśnie. Niestety, od jakiegoś czasu przycisk ten działa tak, że owa lista pojawia się na ułamek sekundy i zaraz się sama zamyka, uniemożliwiając jakikolwiek wybór czy w ogóle jakieś działanie. Oprócz listy ostatnio używanych dokumentów widać wtedy przez chwilkę charakterystyczną dla windowsa 10 "klepsydrę" z obracajacych się kółeczek i komunikat "Trwa aktualizowanie...". Funkcja ta bez wątpienia jest w jakiś sposób zależna i powiązana z windowsowską funkcją tworzenia listy ostatnio używanych plików/dokumentów i podejrzewam, że namieszała tu któraś z ostatnich aktualizacji Windowsa właśnie, ale nie jestem w stanie stwierdzić nic więcej. Outlook, którego używam, to część korporacyjnego pakietu Office Professional Plus 2016 64bit, zaś windows to 10-ka, 64bit. Będę bardzo zobowiązany za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.
moccaffe

Re: Znikająca lista ostatnio używ. dokum. w menu "Dołącz pli

Postprzez OShon » Pt 05.10.2018 11:15

U mnie dołącz plik wskazuje cały czas listę i jest tych plików z podpowiedzi 12 (choć na zdjęciu zostawiłem tylko 3)
Jeśli o to chodziło to u mnie jest jak najbardziej ok. Żadnej klepsydry i nic nie znika.

OL_Zalacz_ostatnio_otworzone_dokumenty.png

Musi to być jakiś lokalny problem z wydajnością, indeksami lub innym mniej jak na razie rozpoznawalnym błędem.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/19, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016