Dublowanie e-maili wysłanych

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Dublowanie e-maili wysłanych

Postprzez Sendevia » Śr 12.09.2018 09:44

Witam! Jak rozwiązać problem zdublowanych e-maili wysłanych?
Każdy mail w skrzynce wysłanych widzę 2 razy, o tej samej godzinie. Odbiorca otrzymuje tylko jeden mail.
Próbowałam poniższe rozwiązanie:
plik => ustawienia kont => wybierz konto gmail => zmień => więcej ustawień => elementy wysłane => nie zapisuj kopii elementów wysłanych
Niestety na ostatnim etapie nie ma możliwości zapisać dokonanych zmian.
Są przyciski "resetuj ustawienia poczty" i "dalej". Po kliknięciu jakiegokolwiek z tych przycisków, ustawienia wracają do pierwotnego stanu.
Proszę o pomoc!
Sendevia

Re: Dublowanie e-maili wysłanych

Postprzez OShon » Śr 12.09.2018 10:30

Tak przypadek znany i wiele razy na tym forum.
Często jest to objawiane w kontach IMAP np Googla - ale i nie tylko jak pamiętam to chyba któreś interii.
Nie jest to zasada ponieważ inne konta (innych dostawców) działają prawidłowo.
Ja już przestałem się tym przejmować, bo nijak jest jak temu zaradzić. W wysłanych widzę raz a w widoku konwersacji 2x
Pierwszy pokazuje się z załącznikiem drugi nie, a po otwarciu są identyczne i oba posiadają ten sam załącznik.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/19, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Sendevia » Śr 12.09.2018 10:38

Zgadza się, to jest sytuacja z kontem google :(
Ale nie rozumiem w jaki sposób mam konfigurować konta i profile w samym Outlooku jeśli nie ma przycisków do zapisania nowych ustawień? Może to rozwiązanie, które ktoś już opisywał pomogłoby, jeślibym mogła wybrać i zapisać opcję "nie zapisuj kopię elementów wysłanych"...
Sendevia

Postprzez OShon » Śr 12.09.2018 11:10

Ja mam tak ustawione konto:

OL_Konfiguracja_Gmail_2.png

Nie zapisywanie, też nie jest dobre, bo jak chciałabyś synchronizować się z kontem na innym urządzeniu (np z komórką) to nie masz swojej odpowiedzi więc nie ma jak się na to odwołać w dalszej dyskusji.
Wydaje mi się że konto Gmail jest po prostu zepsute, ale że to moloch/globalna korporacja, to nie ma z kim rozmawiać na ten temat rzeczowo, licząc na jakieś rzeczywiste działanie.
Większość z użytkowników i tak używa przeglądarki, która to nie pokazuje tego problemu, a więc wydaje się że to Outlookowy problem. Inne jednak konta IMAP nie mają z tym problemów więc...
Dlatego jak wspomniałem przyzwyczaiłem się do podwójnego pokazywania odpowiedzi.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/19, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016