Przesyłanie wiadomości z strony hostingu do Outlooka

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Przesyłanie wiadomości z strony hostingu do Outlooka

Postprzez Fiołek88 » Pn 27.08.2018 11:33

Nie wiem czy umiem to dobrze opisać, nie jestem informatykiem i nie rozumiem paru rzeczy, ale nie mogę liczyć na firmę, która do tej pory się tym zajmowała. Mamy maile podpięte pod stronę internetową firmy. Outlook jest synchronizowany, z pocztą na którą mogę się także zalogować normalnie przez przeglądarkę (hostinghouse.pl) i jeżeli wysyłam z mojej osobistej skrzynki na maila firmowego wiadomość to ona wpada od razu do Outlooka, w ogóle nie zostaje ślad po niej w tym hostinghouse. Mamy też drugą skrzynkę firmową (na tym samym hostingu) i tam znowu jest w drugą stronę wpada na hostinghouse, ale nie wpada do Outlooka. O ile tą drugą sytuacje jestem wstanie zrozumieć to tej pierwszej nie i nie wiem gdzie mam grzebać by to działało tak, że wpada to na hostinghouse i jednocześnie zostaje tam i wpada do Outlooka.
Nie wiem czy to logicznie opisałam, jest wstanie ktoś mnie choć naprowadzić, ale wytłumaczyć czemu tak się dzieje? Z gór dziękuję :)
Fiołek88

Re: Przesyłanie wiadomości z strony hostingu do Outlooka

Postprzez OShon » Pn 27.08.2018 14:03

Czyli masz 2 konta email na tym samym serwerze. Puszczasz maila z webmaila na te 2 adresy, a przychodzi tylko na jeden?
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/19, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Fiołek88 » Pn 27.08.2018 14:35

Tak, na jeden przychodzi normalnie poczta, a na drugi z automatu wchodzi na Outlooka i nie zostawia w ogóle śladu na serwerze.
Dla mnie to trochę czarna magia z tymi nazwami, więc nie jestem pewna czy dobrze to opisuję.
Fiołek88

Postprzez OShon » Pn 27.08.2018 15:24

ok. może jakiś komunikat podczas synchronizacji poczty?
Jakiś błąd jaki może pokazać się w pasku po prawej na dole Outlooka.

OL_blad_w_trayu_Outlooka.png
OL_blad_w_trayu_Outlooka.png (12.18 KiB) Przeglądane 1433 razy

Jeśli tak, to kliknij w niego i zainteresuj się komunikatem.
Ja stawiam na błędną konfigurację konta na tym 2-im stanowisku.
Obrazek
OShon

Postprzez Fiołek88 » Pn 27.08.2018 16:43

Sprawdzę jutro czy coś takie wyskakuje, bo nie zauważyłam. Zastanawiam się czy jak ktoś kiedyś podłączał Outlooka czy nie zaznaczył gdzieś opcji, żeby schodziło od razu z serwera i w nim nie zostawało. Ale nie znalazłam takiej opcji, przynajmniej na razie.
Fiołek88

Postprzez OShon » Pn 27.08.2018 19:32

W IMAPIe nie schodzi z serwera, a w konfiguracji POP jest to możliwe że pobranie automatycznie kasuje pocztę.
Jakie masz konfiguracje musisz sprawdzić we właściwości połączenia z kontem.

Ale masz rację, to częsty błąd, i ludziska sobie robią kuku przez nieuwagę np podłączając się w kilku miejscach lub komórką.
Obrazek
OShon

Postprzez Fiołek88 » Wt 28.08.2018 13:18

Ok. Już wszystko odkryłam i wiem w czym był problem, nie miałam na Outlooku zaznaczanej opcji by zostawało to na serwerze, było to odznaczone.
Dziękuję za pomoc, nauczyłam się czegoś nowego i jak piszesz przydatnego. Teraz zabieram się za sprawę archiwizacji, bo z drugim kontem najpierw muszę zrobić kopię bezpieczeństwa zanim połączę poczty.
Fiołek88

Postprzez Fiołek88 » Wt 28.08.2018 14:37

No i próbując robić eksport... zabiłam Outlook'a ... nie uruchamia się i wyskakuje błąd: "Nie utworzona żadnego profilu. Aby utworzyć nowy profil, kliknij ikonę Poczta w panelu sterowania". Niestety to nic nie daje... czy już całkiem utraciłam wszystko?
Fiołek88

Postprzez Fiołek88 » Wt 28.08.2018 14:41

A teraz przy uruchomieniu wyświetla się komunikat: "Nie można uruchomić programu Microsoft Office Outlook. Nie można otowrzyć okna programu Outlook. Nie można otworzyć zestawu folderów. Nie można otworzyć magazynu informacji."

zastrzelę się ;(
Fiołek88

Postprzez OShon » Wt 28.08.2018 15:26

No to niezły masz tam chaos.
Aby wykonać backup nie trzeba nic tworzyć i eksportować - wystarczy wykonać kopię pliku bazy danych Outlooka PST
Cokolwiek zrobiłaś - z pewnością kopii daleko do profilu więc nie bardzo wiem w którym miejscu się znajdujesz?
Tworzenie profilu robi się tylko wtedy, gdy na skutek dziwnych zdarzeń zepsują się ustawienia na komputerze i należy "zacząć od początku" aby dokopać się do swojego konta na serwerze.
Obrazek
OShon

Postprzez Fiołek88 » Śr 29.08.2018 14:35

Niezły to mało powiedziane... w tej chwili na outlooka wiadomości zamiast do przychodzących wpadają do wychodzących...
Fiołek88

Postprzez OShon » Śr 29.08.2018 21:50

Nie spotkałem się z tym aby poczta przychodząca przychodziła do wychodzących.
Jeśli masz konfiguracje POP to dość dziwne i trzeba się pochylić nad tym aby odzyskać dane (o ile skasowano je z serwera - ustawienie domyślne). Czyli jak wspomniałem zrobić beckup PST pliku i próbować na nowym profilu go podłączyć.
Jeśli masz IMAP to nic straconego dane powinny być na koncie i należy po prostu usunąć konfigurację i założyć podłączenie do konta ponownie.
W którym miejscu jesteś?
Obrazek
OShon

Postprzez Fiołek88 » Pn 03.09.2018 09:58

Ja się poddałam... nie mam z tym sił już walczyć. Próbowałam odinstalować i zainstalować na nowo, usunąć te pliki co mają archiwum, ale wtedy nie chciało się nic połączyć i działać. W tej chwili poczta przychodząca wpada do Infected Items, szukałam rozwiązania, ale się poddaję...
Fiołek88

Postprzez OShon » Pn 03.09.2018 12:41

Ale dlaczego kasujesz pliki archiwum?
Pliki archive.pst to pliki które posiadają dane kont POP które są starsze niż 6msc (lub data ustawiona w automatycznym czyszczeniu konta).
Pliki bazy - czyli to co mieści się zwłaszcza z plikach PST to dane jakie nie znajdują się na serwerze, a lokalnie. Pliki OST to pliki synchronizowane z serwerem i to można odbudować ponownie podłączając się do konta.

Nie rób rzeczy, które nie prowadzą do
    a) naprawy poczty (skasowanie czegokolwiek co przyjdzie ci do głowy nie jest dobrym pomysłem),
    b) o których dowiadujemy się w dyskusji po paru postach (skoro piszesz że coś ci się nie pokazuje, a potem przyznajesz się że coś skasowałaś)

Może lepiej zostawić cię samą sobie i czekać na reakcje, ponieważ ani nie czerpiesz natchnienia z podpowiedzi (lubisz działać na własną rękę) zanim upewnisz się ze twój zamiar to dobry pomysł.
Nie wiemy wg opisu jak w tym momencie wygląda twój Outlook i jakie dane jeszcze masz na koncie.

Może na spokojnie ustaw nowy profil i podłacz konfiguracją IMAP Outlooka do swojego konta (większość kont współpracuje z ustawieniami IMAP).

OL_Profile2_w10.png

Przynajmniej nie będziesz tracić danych poprzez ich ściąganie z kasowaniem z serwera.

OL_Profile2.png

Jak ustawisz oba konta, to wykonaj testy, a do starego profilu zawsze możesz wrócić lub go skasować aby zaoszczędzić miejsce, upewniając się wcześniej że konfiguracja kont działa jak powinna.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016