serwer Home.pl a Outlook

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

serwer Home.pl a Outlook

Postprzez brzuchol » Cz 12.07.2018 08:20

Witajcie,
od pewnego czasu borykam się z problemem i już nie wiem gdzie tego szukać,
otóż na home.pl mam serwer firmowej poczty mojej i pracowników.
i jak jak to serwer kiedyś się zapełnia, więc jak wejde i z serwera skasuje stare wiadomosci, to od razu też kasują się na Outlooku a tego nie chce.
gdzie moge zmienić te dziadoskie ustawienia żeby stare e-maile zostawały na Outlooku...

p.s. jeszcze jeden problem
poczta z serwera skonfigurowana z telefonem - kiedyś jak dostałem e-maila i odczytałem na telefonie to na telefonie była odczytana, ale na Outlooku nie.
miałem awarie kompa i jak ponownie skonfigurowałem poczte na PC Outlook to mam tak, że jak przeczytam an telefonie to an kompie jest odchaczona jako przeczytana. za każdym razem muszę wiadomosc na telefonie odchaczać jako nieprzeczytana...
brzuchol

Re: serwer Home.pl a Outlook

Postprzez OShon » Cz 12.07.2018 09:16

Jestem problem jeden post.

Co do pierwszego zatem. Tak działają konta online (nie tylko home ale każdy inny IMAP czy Activesync) czyli pokazują obraz folderów na serwerze synchronizując ich stan i status (co dotyczy również odpowiedzi na 2ie pytanie).
Nie myślałeś aby utworzyć sobie nowy plik bazy danych Outlooka PST regułą przenosić tam kopię poczty?

OL_Reguła_kopiuj_IMAP_do_PST.png

Jeśli nie odpowiada się przekazywanie statusów oraz synchronizacja konta to skonfiguruj dostęp w trybie POP3.
W tedy pobrana poczta będzie zawsze offline i zawsze nowa po pobraniu, ale w tedy strukturę folderów będziesz miał tylko na swoim komputerze, a nie odwzorowaną z serwera.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/19, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016