Okienko edycji kontaktu

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Okienko edycji kontaktu

Postprzez marvin82 » Pt 20.04.2018 08:38

Witam,
czy możliwe jest uruchomienie właściwego okna edycji kontaktu (drugie zdjęcie) zamiast tego okrojonego, jak na zdjęciu pierwszym?
Dużo pracuję na kontaktach w outlooku i wyszukiwanie ich za każdym razem jest uciążliwe, natomiast to co oferuje to okienko mi nie wystarcza, potrzebuje dodatkowo m.in. kategorii.
Z góry dziękuję.

1.JPG
22.jpg
marvin82

Re: Okienko edycji kontaktu

Postprzez OShon » Pt 20.04.2018 11:23

Najeżdżając na adres emaliowy otrzymujemy podgląd kontaktu, jeśli mamy go zapisanego w książce adresowej, pokazane zostaną pełniejsze dane.
Na otrzymanej wiadomości Prawy klawisz , na podświetlonym adresacie\Edytuj kontakt powinien pokazać kartę kontaktu (czyli wg 2go zdjęcia), gdzie masz dostęp do notatek, kategorii etc..
Nie ma możliwości wywołania karty klienta po najechaniu myszą jak w przypadku 1-wszego załączonego przez ciebie zdjęcia ani na nierozpoznanym kontakcie (co jest oczywiste) jak i na wiadomości gotowej do wysłania.

I tak 2 przykłady po lewej kontakt odszukano, po prawej nie (znajdujący się w innej książce adresowej lub to nowy kontakt).

OL_Rozpoznanie_adresu.png

We wcześniejszych wersjach 2klik na adresie otwierał kartę adresową, ale jak widać przybyło parę funkcjonalności i producent zdecydował się na modyfikację.
Skoro wychodzisz zatem od adresata to spróbuj tworzyć maile z książki adresowej lub pracuj na 2ch ekranach.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/19, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Re: Okienko edycji kontaktu

Postprzez marvin82 » Wt 24.04.2018 09:05

Dziękuję za odpowiedź.
Właśnie pracuję głównie na oknie odczytu wiadomości, natomiast często muszę dodawać kontakty osób które do mnie napisały, i tutaj potrzebuję kategorii.
Każdy kontakt który dodaje musi mieć kategorię, a z poziomu okna odczytu wiadomości oraz podglądu po najechaniu bądź kliknięciu nie ma możliwości dodawania kategorii.

To jedyny mój problem, zmusza mnie to to otwarcia okna kontaktów, dodania kontaktu i kategorii, lub uzupełnienia tej kategorii po dodaniu kontaktu.
marvin82

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016