Outlook 2016 Social Connector\okienk osoby\poczta

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez papio » Wt 14.11.2017 08:51

W podglądzie wiadomości w poprzedniej wersji Outlooka 2010 wyświetlały mi się emaile od danego użytownika w zakładce "Poczta" w tej mam "Brak elementów do wyświetlenia w tym widoku".
Gdy wyszukam ręcznie oczywiście emaile są. Czyżbym czegoś nie włączył ?
Poczta na pop3, indeksowanie zakończone.
Windows 10 Prof i Ms Office 2016 Home and Buisness.
papio

Re: Outlook 2016 Social Connector\okienk osoby\poczta

Postprzez OShon » Wt 14.11.2017 09:58

Niestety jakaś poprawka wywaliła tą funkcjonalność. Wydaje mi się, że projekt ten został zarzucony ze względu na wieczny problem indeksacji i współpracy z systemowym MS Search.
Ja też mam komunikat "Brak elementów do wyświetlenia w tym widoku" bez względu na rodzaj konta.
Niby znalazłem taka poradę, ale dotyczy ona wcześniejszych wersji. Jakoś nie chce mi się wierzyć że taki stan wymaga naprawy przez użytkownika. Żadnej innej porady dot 2016 na angielskich forach nie znalazłem.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/17, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez papio » Wt 14.11.2017 15:11

Dla testów odinstalowałem office 2016 i zainstalowałem Office 2010, niestety dalej to samo, "Brak elementów do wyświetlenia".
Porada niestety też nic nie wskórała.
papio

Postprzez OShon » Wt 14.11.2017 15:30

Wyszukiwanie jest ściśle związane ze zewnętrznym mechanizmem (nie Outlookowym) MS Search sterowany przez globalny mechanizm indeksacji.
Wydaje się to największym błędem MS, choć słyszałem że ten mechanizm działa bez przeszkód w wersji Angielskiej.
Niemniej jednak w poprzednich wersjach chciano rozszerzyć tą funkcjonalność właśnie to takie podpowiedzi w mailach (o które pytasz).
Niestety samo wyszukiwanie pada dość często w Outlooku i co łatka, która ma coś tam naprawiać lub wprowadzać to nowy problem. Nigdy nie wiadomo co przy tej okazji sknocili.
Wydaje mi się ze te wyszukiwarki z poziomu maila zostały po porostu wyłączone.

Mój Outlook działa dobrze i szybko (działa również normalne wyszukiwanie) i jak już napisałem wcześniej też ten mechanizm nie funkcjonuje.
W nim pozostaje jedynie zdjęcie podłączone do kontaktu a wszystkie zakładki są puste.

OL_Social_wyszukiwanie_dol_maila.png
OL_Social_wyszukiwanie_dol_maila.png (11.45 KiB) Przeglądane 44 razy
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/17, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016