Outlook 2013 - nie dołącza podpisu

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Outlook 2013 - nie dołącza podpisu

Postprzez Skywanter » Pn 13.11.2017 12:31

Witam,

ustawiłem nowy podpis którym jest plik graficzny w formacie jpg. Jednak gdy odpowiadam na wiadomości które przyszły przed datą dokonana zmiany podpisu to nie załącza się on do wiadomości. Dzieje się tak pomimo tego, że w Plik -> Opcje -> Poczta -> Podpisy, w sekcji 'Wybierz podpis domyślny' ustawiłem, że ma on być dołączany zarówno przy tworzeniu nowych wiadomości jak i przy odpowiadaniu oraz pomimo ręcznego wskazywania tego podpisu w oknie redagowania nowej wiadomości. Z wiadomościami, które przyszły po dokonaniu zmiany podpisu nie ma takich problemów. Proszę o pomoc.
Skywanter

Re: Outlook 2013 - nie dołącza podpisu

Postprzez OShon » Pn 13.11.2017 12:54

Pierwszy raz słyszę aby "podpis do odpowiedzi" reagował na datę nadania wiadomości.
Ale wszystko jest możliwe - sprawdzam zatem:

• Otwarłem pocztę otrzymaną w poprzednim tygodniu, klikam odpowiedź - i mam zastosowany aktualny podpis do odpowiedzi.
  • Zamykam pocztę i nie wysyłam ją do nadawcy.
  • Zmieniam podpis do odpowiedzi kierując się opcjami
  • Klikam odpowiedź na tej samej poczcie co pkt 1 i mam zastosowany nowy podpis

Coś opuściłem?
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/17, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Skywanter » Pn 13.11.2017 13:11

Też myślałem że tak to zadziała i niestety się myliłem. Widziałem w sieci, że inne osoby miały podobny problem ale niestety też nie otrzymały odpowiedzi...
Skywanter

Postprzez OShon » Pn 13.11.2017 14:00

Problem może zaistnieć ale w przypadku kiedy mamy kilka różnych wiadomości, które to są odebrane z rożnych kont pocztowych.
W konfiguracji POP można było pobierać pocztę do jednego folderu poczty odbiorczej, a więc kliknięcie "Wyślij dalej" może podłączyć podpis nie tego konta co się spodziewamy.
Wyciąg może nazwę konta to kolumn widoku maili, a zobaczysz że podpis jest z nim powiązany.

Odpalam na 2-gim kompie wersje 2010 (akurat pod ręką) gdzie sytuacja jest identyczna.
Obrazek
OShon

Postprzez Skywanter » Cz 23.11.2017 12:10

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem. W Outlooku jest podpięte tylko jedno konto pocztowe na POP-ie. Po zweryfikowaniu problemu okazuje się, że jednak to nie data wiadomości na która się odpowiada ma znaczenie, bo problem występuje teraz okresowo również przy odpowiadaniu na bieżące wiadomości. Celowo użyłem określenia 'okresowo' bo raz podpis się dołącza do wiadomości a innym razem nie (mówimy o jednym konkretnym korespondencie). Po wielu bojach puściłem naprawę online Outlooka, która pomogła ale tylko na krótki czas. Wcześniej wyłączałem wszystkie dodatki w Outlooku i uruchamiałem Windowsa w trybie bezpiecznym (bez dodatkowych usług) i to niestety nie pomagało. proszę o jakieś wskazówki.
Skywanter

Postprzez OShon » Cz 23.11.2017 13:45

Skoro chodzi o jednego lub wielu (ale nie wszystkich) odbiorców, co całkiem inna sprawa.
Może to wynikać z narzuconego szablonu jakim się posługuje.
Nie wykluczone w takim razie, że Outlook ma problem aby to maila otrzymanego podczas odpowiedzi dołączyć podpis.
Należało by zdefiniować skąd ten maila jest (może jest generowany z jakiegoś mechanizmu webowego, lub realizowany jest ręcznie z użyciem szablonu nadającemu indywidualny wygląd maila).
Proszę to zbadać.

Z pewnością nie jest to data, ani nie jest to właściwość adresata, o ile mail odbiorcy jest HTMLowy, tak samo jak nasza stopka.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016