Pokazywanie wspólnej skrzynki odbiorczej dla wszystki kont

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Pokazywanie wspólnej skrzynki odbiorczej dla wszystki kont

Postprzez Jerzy. » Śr 14.12.2016 11:43

Witam!
Dotyczy Outlook 2016. Mam problem aby tak skonfigurować widok skrzynki odbiorczej aby mógł czytać wszystkie wiadomości (ze wszystkich kont a mam ich 4) od razu, bez poruszania się między folderami poczty. Teraz mam tak, że poszczególne konta, jak i wszystkie ich foldery są rozdzielone na liście folderów.
Pozdrawiam i proszę o pomoc. Jerzy.
Jerzy.

Re: Pokazywanie wspólnej skrzynki odbiorczej dla wszystki ko

Postprzez OShon » Śr 14.12.2016 14:10

Jest to możliwe w konfiguracji POP, gdzie dane są pobierane do jednego wspólnego "worka/folder" a ich odróżnienie może być realizowane przez grupowanie po nazwie konta. POP to konto jedno kierunkowe. Pobieramy pocztę kasując ją z serwera lub nie.
Ale mamy inne konta dwukierunkowe, czyli takie które nie tylko pobierają ale i wysyłają informacje na serwer (np status wiadomości, czy strukturę podfolderów). Sa to IMAP/ActiveSync/Exchange.
Nie można dla nich wymusić jednego folderu odbierania właśnie ze względu na pełną synchronizacje.

Mam nadzieje ze jest to zrozumiałe.
A prosta odpowiedź to NIE.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Jerzy. » So 17.12.2016 20:03

Bardzo dziękuję za odpowiedź ale nie dam rady sam! A co Ty na to Oskar jak byśmy połączyli się zdalnie za pomocą np. TeamViwer i byś mi to zrobił? Chodzi mi o taki układ jak w nieodżałowanym outlook express, gdzie wiadomości................ zresztą Wiesz!
Wyceń to proszę i jak będzie ok, przeleję Ci na konto.
Co Ty na to w ogóle?
Jerzy.

Postprzez OShon » So 17.12.2016 20:51

Dasz radę.
Konfiguracja POP3. Przeczytaj jakie parametry musisz wpisać (na stronie twojego usługodawcy) bo są inne niż IMAP.
Poza tym POP3 nie jest takie wygodne, bo jeśli używasz innego urządzenia (komórki, tableta czy na innym komputerze) to w nim nie będziesz widział, że dana poczta była już przeczytana.

ładnie o tym jest napisane na Wikipedii.
Obrazek
OShon

Postprzez Jerzy. » Cz 22.12.2016 17:59

Mam dwóch usługodawców poczty: tlen.pl i hosting w domena.pl. nie korzytam z żadnych tabletów, komórek itd., korzystam tylko z oulook'a na PC.
To co Piszesz o POP i IMAP (czy jakoś tam) to dla mnie raczej czarna magia, może jak bym przysiadł to bym poradził ale czuję, że i tak dam ciała. To dla mnie za ciężki temat. Powiedz DLACZEGO to tak utrudnili? Przecież to powinna być podstawowa funkcja do zmiany!
Jeśli mi nie pomożesz osobiście to nie dawaj już więcej rad. Dzięki za odpowiedź.
Pozdro!
Jerzy.

Postprzez OShon » Cz 22.12.2016 23:11

Nie może być prostej zmiany parametrów.
Te dwa konta POP i IMAP to całkiem różna filozofia zarządzania pocztą.
POP wymyślony 20 lat temu, IMAP na z 8 może 10 lat więc grubo myślano jak pocztę udoskonalić, a przy okazji trochę zabrać z Exchange, który jest i będzie płatną technologią.

Jeśli chcesz mieć wszystko w jednym worku, to usuwasz konfiguracje IMAP (nic w tym przypadku nie tracisz bo poczta jest na serwerze) i tworzysz nowe połączenie z kontem podając mu ustawienia dla POP jakie znajdziesz na stronie usługodawcy. Tyle. Ważne jest aby odznaczyć zanim sie pobierze cokolwiek czy chcesz pozostawić pocztę na serwerze czy za każdym pobieraniem ją stamtąd kasować.
Konfigurację zatem realizuje sie nie z Outlooka, ale z panelu sterowania/poczta|mail/konta
W POP dane będą spływać do jednego pliku bazy danych, więc dla rożnych kont folder odebranych będzie ten sam.

Nie linkowałem ci artykułu na wiki aby cie zniechęcić, ale abyś przeczytał parę zdań.
Są tam naprawdę dobrze dobrane.

Jestem teraz na chorym, a więc nie sposób pewnie znaleźć czas na TeamViewera, ale tutaj nie chodzi tylko o podłączenie się, ale o zebranie danych do konfiguracji.
Hasło i maila będziesz znał ale dane SMTP i serwer przychodzący dla POP swoich kont trzeba wcześniej spisać. Ja ich nie wymyślę gdzieś tam na stronie Tlen i domena.pl to pewnie znajdziesz. A to już połowa sukcesu.
Obrazek
OShon

Postprzez kowalio » Wt 06.04.2021 15:09

Witam
Odkopuje temat.
Wszystkie konta jakie mam są POP. Oczywiście na jednym komputerze gdzie mam Ofiice 2016 od razu nie wiem jak ale wszystkie skrzynki pocztowe weszły do jednego folderu a teraz zainstalowałem 2019 na innym i już tak nie ma.
Coś musiałem przegapić, ale nie umiem ustawić widoku aby w Ulubionych byłą Skrzynka odbiorcza i już, i tam wszystkie odebrane, w wysłanych wszystkie wysłane itp.
Mogę prosić o pomoc?
tak to wygląda.
https://photos.app.goo.gl/VNvBYsg4KfLHZJwV6
kowalio

Postprzez OShon » Wt 06.04.2021 16:05

kowalio na przyszłość wrzucaj obrazki na to forum a nie gdzieś tam na fotosik - ok.

Forum_dodaj_zalacznik_zdjecie_wstaw_obrazek.png
Forum_dodaj_zalacznik_zdjecie_wstaw_obrazek.png (7.46 KiB) Przeglądane 192 razy

Jeśli chodzi o POP to kiedyś wszystkie wpadały do tego samego i wydaje mi się ze nadal tak jest.
Wtedy ich repozytorium to jeden plik danych outlook.PST
Niemniej jednak wszystkie konta POP mają również konfiguracje IMAP i pewnie tak z automatu ci wskoczyło.
Każde takie konto tworzy osobny plik danych o nazwie konta i rozszerzeniu OST, a stary poczciwy outlook.PST zapisuje dane które nie wspiera IMAP czyli kalendarz, dziennik, spotkania, zadania etc..
Zobacz parametry kont (nazwę portu serwera), a się dowiesz jak faktycznie masz.
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016