Kategorie lub flagi w outlook 2010 IMAP

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Kategorie lub flagi w outlook 2010 IMAP

Postprzez wluczykij » Wt 07.01.2014 10:42

Witam OShon :) (Widze ze tylko Ty jestes to wybawicielem z outlookowych klopotow wiec i pewnie tylko do Ciebie kieruje moje zapytanie)
Firma uzywa jednego konta email dla ofert wysylanych do nas z naszej strony czyli info@...
Tego maila przegladaja 3 osoby. (Seba, Janek, Marek) Dlatego kazdy ma IMAP. ( microsoft outlook 2010)
Problem jest taki ze nigdy nie wiadomo kto przegladal juz jakas wiadomosc. i myslalem ze pomoglo by nam "kolorowanie wiadomosci" i chyba calkiem fajnie by sie sprawdzilo kategoryzowanie
Czyli jesli Seba otworzy wiadomosc na swoim kompie to automatycznie wiadomosc dostaje kategorie w kolorze czerwonym. I pozostali wiedza kto czytal wiadmosc. Janek bylby kolorem zoltym itp.

Wiele godzin szukalem jak ustawic kategorie lub flagi az w koncu trafilem na to ze jak sie ma IMAP to kategorie nie dzialaja! :( ale ktos tam cos pisal ze da sie regula to zalatwic lub makrem ale juz sie nie pochwalil jak to zrobic.

Masz jakies rozwiazanie dla mnie?
Dzieki za uwage
wluczykij

Re: Kategorie lub flagi w outlook 2010 IMAP

Postprzez OShon » Wt 07.01.2014 11:36

Niestety. Jest ustawienie w rejestrze co do przekazywania kategorii, ale jednak serwery nie bardzo to honorują.
Rozwiązania są co najmniej dwa:
  1. Ręczne przenoszenie do podfolderów - każdy z nich nosi nazwę osoby i jest odpowiedzialny za realizację zadania. Jeśli sam nie przeniósł wiadomości do przenoszący powinien ją zaznaczyć jako nie przeczytaną.
  2. Dodawanie kategorii programem Catman. Dodatek jest darmowy. Należy go zainstalować na wszystkich jednostkach i wydzielić miejsce na sieci z opisem kategorii konfigurując każdą maszynę z tym miejscem.

p.s.
Ano sam. Kiedyś było 3ch moderatorów ale pewnie koledzy mają inny pomysł na życie.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez wluczykij » Pn 13.01.2014 13:45

OK. dzieki za odpowiedz.
rozwiazanie 1 raczej u nas nie przejdzie
ale sprobuje rozw. nr. 2

Dzieki
wluczykij

Postprzez OShon » So 04.04.2020 19:54

Postanowiłem popracować nad tym problemem szerzej i udało mi się osiągnąć jakiś kompromis.
Podobnie jak Przywrócenie Kategorii na pewnym poziomie jednolitości, to mogę powiedzieć że większość z możliwości jakie dają flagi są już dostępne w moim dodatku.

Dodatek_Flagi_w_IMAP_przyklad_zadania.png

Temat jest bardzo świeży, ponieważ odsypiam właśnie nockę kodowania, ale mogę się tym już pochwalić: http://vbatools.pl/flagi-w-imap/
W komplecie z Kategoriami kupionymi razem, taniej o 60%
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016