drukowanie pola DW i UDW

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

drukowanie pola DW i UDW

Postprzez kwiato » Śr 22.06.2011 10:20

Witam,

Dwa pytania do forumowiczów:

1) Czy istnieje możliwość przy drukowaniu maili, aby zostały wydrukowane również pola DW i UDW? Czy w tym wypadku można poradzić sobie przez makro. Jeśli tak to czy ktoś byłby w stanie takie stworzyć?

2) Czy wysyłając maila z wypełnionymi polami DW i UDW, adresaci z sekcji DW mogą widzieć tych z UDW, ale nie na odwrót? Chciałbym aby kierownik był w stanie zobaczyć do kogo (z UDW) rozsyłane są wiadomości, gdy jego adres e-mail pojawia się w sekcji DW.

Rozwiązanie tych dwóch kwestii bardzo pomogłoby mi w pracy. Pomożecie? :)
kwiato

Re: drukowanie pola DW i UDW

Postprzez OShon » Śr 22.06.2011 13:17

Należy dostosować szablon:
Not easily;

Open the message.
Open the Forms editor
Outlook 2003 and previous
Tools-> Forms-> Design This Form
Outlook 2007 and Outlook 2010
tab Developer-> Design This Form*
By default the Field Chooser will show directly. If not choose click the Field Chooser button in the Ribbon/Toolbar or choose Form-> Field Chooser
In the Field Chooser click on "Frequently-used fields" to expand the drop down list and select "Address fields"
Drag & drop the Bcc field from the Field Chooser under the "Cc:" field in the message
Now right click on the address line of the Bcc field and choose Properties
In the new dialog select the Validation tab and enable the option "Include this field for Printing and Save As"
Press OK to save the changes and close the dialog
Now save and close the message and print it

*The Developer tab is hidden by default. To make the Developer tab visible in Outlook 2007, click the Office orb in the top left corner and choose Editor Options…. In the Popular section select the option "Show Developer tab in the Ribbon." To make it visible in Outlook 2010, click File-> Options-> section Customize Ribbon-> select Developer in the tab list on the right.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/22, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez kwiato » Śr 22.06.2011 14:08

dziękuję za szybką odpowiedź.
Zajrzałem do funkcji w zakładce deweloper i udało mi się wydrukować pola DW i UDW, ale jedynie w sytuacji gdy zastosowałem zmiany do poszczególnych maili... czy można owe zmiany zapisać jakie ustawienia domyślne do każdego drukowanego (wysłanego już) maila?
Pkt 2) mojego zapytania nadal pozostaje aktualny ;)
kwiato

Postprzez OShon » Śr 22.06.2011 22:30

Zmieniony formularz należy opublikować, w tedy stanie się domyślny dla każdej wiadomości.

jeśli chodzi o pkt 2 to nie ma takiej możliwości. UDW w swoim założeniu ma ukryć odbiorców wiadomości.
Nie można zarządzać parametrami tego pola.
Można natomiast generować raport dla szefa ze swojego folderu wiadomości wysłanych z adresatami pola.
Obrazek
OShon

Postprzez kwiato » Pn 27.06.2011 10:54

Dziękuję bardzo za pomoc. Nie wiem co prawda jakby miało wyglądać wygenerowanie takiego raportu, ale sprawę załatwi drukarka pdf, która wygeneruje pdf takiego maila. Pozdrawiam!
kwiato

Postprzez OShon » Pn 27.06.2011 13:05

kwiato napisał(a):Nie wiem co prawda jakby miało wyglądać wygenerowanie takiego raportu

Należało by napisać kod, z ujęciem specyfiki folderu, tematu etc dla uzyskania spodziewanego wyniku.
Możesz jednak też użyć darmowego narzędzia do exportowania danych z obiektów Outlooka: CodeTwo Outlook Export
Obrazek
OShon

Postprzez Glover » Wt 02.09.2014 13:10

Archeologia, ale może komuś się przydać:

Jeżeli wysyłasz e-mail z żądaniem potwierdzenia odczytu, po jego nadejściu i przetworzeniu (otwieramy potwierdzenie, a następnie zamykamy je), w wysłanym uprzednio liście pojawia się zakładka 'Śledzenie'. Zaglądamy tam. U mnie, jeżeli co najmniej jedna osoba potwierdziła otrzymanie, na wydruku pojawiają się wszystkie adresy z pola UDW.
...and Beer for All!
Glover

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016