makro dodające tylko domenę (@xxxxxxx.xx) do zablok. nada.

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

makro dodające tylko domenę (@xxxxxxx.xx) do zablok. nada.

Postprzez HDDH » Pt 11.06.2021 07:40

Witam,

zwracam się z prośbą do Forumowiczów o wsparcie w procesie dodawania niechcianych wiadomości do zablokowanych nadawców.

Problem:
natrętni nadawcy, którzy zmieniają tylko nazwę adresu e-mail przed nazwą domeny w adresie, czyli przed @, bombardują skrzynkę wiadomościami różnych treści.

Rozwiązanie:
makro, które przeniesie do zablokowanych nadawców tylko ten człon adresu, który jest po prawej stornie @ wraz ze znakiem @.

Przykład:

Wczoraj dostałem e-mail z adresu poniżej
EURO-Finanse <lic@biznesgwarancja.pl>

Użyłem standardowego przycisku, który wyciągnąłem sobie na wstążkę, przenoszącego automatycznie ten adres do zakazanych nadawców i mam spokój z natrętem, ale tylko częściowy.

Dziś dostałem e-mail z adresu poniżej
EURO-Finanse <office@biznesgwarancja.pl>

Dziś oczywiście robię to ręcznie, czyli wycinam z adresu e-mail wszystko to co jest po prawej od @ warz z @, czyli @biznesgwarancja.pl i wklejam ręcznie do listy zakazanych. W ten sposób nie będę już bombardowany spamem z tej domeny. Ale jest to operacja długa i trzeba klikać parokrotnie, poza tym trzeba otworzyć wiadomość, aby dobrać się do adresu, do możliwości jego edycji.

Tak jak wspomniałem wcześnie szukam makra, które wykona tę operację automatycznie.

Z góry dziękuję za wsparcie.

Może macie jeszcze inne leprze rozwiązanie tego problemu, aczkolwiek nie słyszałem o żadnym innym niż zbudowanie własnej listy spamowej.

Pozdrawiam.

Tomasz.
HDDH

Re: makro dodające tylko domenę (@xxxxxxx.xx) do zablok. nad

Postprzez OShon » Pt 11.06.2021 08:02

A wrzucenie reguły z tylko domeną nie wystarczy?
Jeden raz i masz całą domenę zbanowaną
OL_Regula_okreslone_slowa_w_adresie.png
OL_Regula_okreslone_slowa_w_adresie.png (9.62 KiB) Przeglądane 179 razy

W tym przypadku pisanie kodu jest ... bezcelowe.
No chyba że masz w takiej domenie konkretną osobę z którą chcesz jednak utrzymywać kontakt to w tedy tak, choć też prościej zrobić regułę z zaznaczeniem "nie przetwarzaj" i kolejność reguł ma znaczenie.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez HDDH » Pt 11.06.2021 10:25

Witaj Oskar,

dziękuję za zainteresowanie.

Spodziewałem się takiej odpowiedzi, ale nie daje to rozwiązania na zasadzie kliknij i zapomnij, a do tego za każdym razem muszę wykonać ponad 10 kliknięć. Staram się podchodzić do każdego procesu leanowo i nawet te dziesięć kliknięć to dużo. Poza tym puchnie lista reguł, a do dziś Microsoft nie zrobił w temacie zarządzania reguł kompletnie nic. Zarządzanie regułami jest fatalne, dosłownie jak za króla Ćwieczka. Wprawdzie znalazłem dodatek do Outlook do zarządzania regułami, Sperry Software, ale jest on płatny, zaznaczę, że dość dobry.

Może jednak będziesz mógł mnie wesprzeć i podesłać makro którego szukam?

Z góry dziękuję za wsparcie.

Pozdrawiam.

Tomasz
HDDH

Postprzez OShon » Pt 11.06.2021 12:36

Nie bardzo rozumiem.
Przerobienie reguły "z adresatem" na "zawiera się w adresie" i dopisywanie kolejno domen nie jest jakieś skomplikowane. Nie powiększa to te ilości reguł które fakt, są ograniczone.
W kodzie też musiałbyś dopisywać kolejne definicje treści na jakie miałby ten reagować.

Co do zarządzania regułami, ok faktycznie przydało by się jakieś narzędzie, ale go nie ma i nie bądźmy dziećmi, płacz tu nic nie pomoże.
Jeśli ktoś pokusił się aby rozebrać system reguł (a nie jest to łatwa sprawa) i ma w swojej ofercie interface do ich zarządzania to po prostu uzbieraj sobie grosz i po kłopocie, jak nie od razu to wkładaj do świnki.
Programy nie piszą się same i jeśli ktoś poświecił na dany temat kilkanaście nocy to z pewnością jest to warte uwagi. Jak ludzi nie stać na auto to jeżdżą autobusem i też tak realizują swoje cele.

Tutaj też nie dostaniesz ode mnie rozwiązania za darmo. Jak już to podpowiedź, abyś się czegoś musiał nauczyć, przestudiować temat.
Jeśli ci to nie odpowiada, to musisz zmienić forum na bardziej socjalistyczne, gdzie wiedza nie ma żadnej wartości i można sobie ją przywłaszczyć dla własnego dobra.
Albo się po prostu naucz programować i potem pisz dla ludzi za darmo. Z pewnością odbiorcy twoich prac będą ci wdzięczni.
Obrazek
OShon

Postprzez HDDH » Pn 14.06.2021 06:15

Witaj,

absolutnie nie zależy mi na darmowym wsparciu. Już kiedyś chciałem Tobie płacić za usługę, ale wtedy odrzuciłeś propozycję (przejrzyj historię moich postów, nie jest tego wiele) uznałem więc, że robisz to hobbystycznie i nie dla pieniędzy. Spoko, dla mnie nie ma z tym problemu i nie musisz pisać o socjalizmie. Nie wiem może, miałeś słabszy dzień, bo Twoja odpowiedź nijak się ma tego co ja napisałem.

Przede wszystkim nie chodzi o przerobienie reguły, chyba niezbyt uważnie przeczytałeś mój pierwszy post w tej sprawie, tylko o zrobienie makra które obsłuży następujący proces:

- wiadomość trafiła do skrzynki odbiorczej
- na podstawie tematu sam oceniam czy będę chciał ją dodać do zakazanych nadawców
- jeżeli chcę, aby adres domeny nadawcy trafił do zakazanych nadawców to klikam na wyciągnięty button na wstążce
- pod buttonem na wstążce kryje się makro, które z adresu nadawcy wycina domenę i dodaje do listy zakazanych nadawców - patrz mój pierwszy post w tej sprawie

Ile będzie kosztowało takie makro?

Pozdrawiam.

Tomasz

PS. Nie wiem skąd u Ciebie taka agresja? Czy mój post uraził Ciebie?

Podpowiedź:
Denerwowanie się to mszczenie się na swoim zdrowiu przez głupotę innych. Nie warto Oscar, nie warto. :)
Czytanie ze zrozumieniem pomaga. :)
HDDH

Postprzez OShon » Pn 14.06.2021 10:17

Nie jest to takie proste jak napisz mi makro - dam na piwo.
MS proponuje "dopisz sobie sam" do listy https://docs.microsoft.com/en-us/outlook/troubleshoot/security/no-shortcut-menu-command-to-add-senders-domain-to-blocked a to dla tego, że nie wystawia mechanizmu, który pozwala dobrać się do tej listy. Nie ma zatem automatyzacji tej czynności od strony VBA.
Jest zewnętrzna biblioteka, która na to pozwala, ale trzeba ja instalować i nie jest to własność producenta, poza tym jej rozpracowanie powiedzmy że do łatwych nie należy.

Nie wykluczone że automatycznie tworzona reguła (nie lista wykluczonych) i dopisywanie do niej zda egzamin, ale to kilka godzin pisania i trochę testów, na który czasu teraz nie mam.
Może stworzę taki dodatek oparty na regułach albo na tej kontrolce właśnie to dam znać i sobie go kupisz, na tą chwilę takowego brak.
Obrazek
OShon

Postprzez HDDH » Wt 15.06.2021 06:23

Witam,

dziękuję za rzeczową odpowiedź. Jak kiedyś taki dodatek się pojawi, to go kupię. Jak dasz znać, że jest, to będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Tomasz.
HDDH

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016