Autouzupełnianie Outlook 2016 - dziwnie wyświetla

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Autouzupełnianie Outlook 2016 - dziwnie wyświetla

Postprzez MariuszW » Wt 04.05.2021 14:02

Dzień Dobry
Jest to mój pierwszy post na forum. Szukałem trochę tego rozwiązania jednak nigdzie nie znalazłem (tak mi się wydaje - trochę przy tym posiedziałem). Jeśli temat był już poruszany to przepraszam i proszę o przekierowanie.

Otóż - dotychczas niepouzupełnianie pokazywało się tak jak na zrzucie oznaczonym 1 a dziś ku memu zaskoczeniu jak na części oznaczonej 2
autouzupelnianie.png

1 - nazwijmy "po staremu" - pokazywała adres mejlowy oraz można było paskiem przewijania przeszukać listę
2 - nazwijmy "po nowemu" - pokazuje jakby w formie kontaktu? oraz jest brak paska przewijania - strasznie to utrudnia pracę.

Wyczyściłem listę niepouzupełniania, roamcache zamieniłem na old. Przekonwertowałem plik *.dat z kontaktami do nk2 i zaimportowałem na nowo nic to nie dało, dalej z uporem maniaka wyświetla w opcji "po nowemu"

Czy ktoś z Was wie o co chodzi? Ma jakiś pomysł?
Dziękuję
Pozdrawiam
Mariusz
MariuszW

Re: Autouzupełnianie Outlook 2016 - dziwnie wyświetla

Postprzez OShon » Wt 04.05.2021 14:47

Jak oglądam twój przykład to widzę ze "Po nowemu" to nie masz.
W 365, którego ja używam, jest jeszcze inaczej, do tego dochodzą książki z domeny wiec podpowiedzi są jeszcze dodatkowo wyszukiwane...
Ale fakt to się zmienia i nic na to nie poradzimy.

Zapewne starsze wersje tak, albo nowe, w których zmiana jest dokonana UPG nie można już zmienić jak było dawniej.
Oczywiście szkoda ze MS zabiera się za marketing a nie za faktyczną poprawę pracy czy też ergonomie.
Na forum możesz też odszukać problemu wyszukiwania kontaktów wpisując nie od początku, czyli od środka wyrazu, albo drugiego słowa, albo po znaku, który dzieli nazwy...
To wszystko dalej nie działa.

Napisałem zatem dodatek, do wyszukiwania kontaktów właśnie wpisując dowolną część kontaktów (po adresie, nazwie, nr telefonu, nazwie firmy, do wyboru ...) aby podać pełną pulę możliwości, a nie bazując na podpowiedziach, ale na dowolnej zapamiętanej książce adresowej.
Jak byś się chciał tym zainteresować to opis tutaj: http://vbatools.pl/szukanie-w-kontaktach-outlooka/

Szukaj_w_kontaktach_interface_4_przyklad.png

Możesz zauważyć że u mnie, Outlook podpowiedział tylko 5 kontaktów wpisując "o" gdzie wpisując "os" podpowiada ich 24 :P
Zatem można by pomyśleć że tylko do 5ciu wysyłałem maile?.. no nie.. ale tak jest szybciej, a nie dokładniej.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez OShon » Śr 05.05.2021 09:25

Na forum MS zaczęła tez pojawiać się grupa użytkowników, który zostali doświadczeni tą zmianą.
Oczywiście nie zadowoleni z mojego rozwiązania, bo skoro MS ogranicza możliwości wcześniej nadane to czują się poszkodowani i żadne inne rozwiązanie już ich nie interesuje.
Widać skoro to "przemyślane działanie" producenta... to chyba nie ma na co liczyć ze się naprawi przy nast UPG.... no ale trzymam kciuki.
Obrazek
OShon

Postprzez MariuszW » Śr 05.05.2021 09:43

Dzięki za informację.

Przekazałem zainteresowanym Twoją propozycję, jak będą zainteresowani to się sami zgłoszą.
Gdyby MS otrzymał tysiące mejli w tej sprawie może się opamięta. Bo jest dramat w tej chwili.

Pozdrawiam
Mariusz

p.s. - gdyby się coś urodziło w tej materii lub może nastąpił jakiś przełom jak przywrócić do poprzedniego stanu to gorąca prośba o info. Póki co piszę do MS.
MariuszW

Postprzez OShon » Śr 05.05.2021 10:49

Wydaje mi się że to zmyślna i przemyślana "modyfikacja", ale może jak będą mieli dużo zgłoszeń to przywrócą funkcjonalność.
Niemniej jednak skrobnąłem coś tam o tym więc jeśli możesz to podeślij znajomym: http://vbatools.pl/podpowiedzi-podczas-wpisywania-adresu-email/
Jeśli ktoś będzie z twojego polecenia to w najgorszym przypadku masz gratis!

p.s.
Dopisałem też w nim jak zablokować UPG i przywrócić do poprzedniej funkcjonalności...
Obrazek
OShon

Postprzez MariuszW » Śr 05.05.2021 12:18

Wieeelkie Dzięki!

Pozdrawiam
Mariusz
MariuszW

Postprzez remigiusz.walter » Cz 06.05.2021 14:40

Witam
Ja mam jeszcze dodatkową trudność.
Lista jest na tyle długa że wystaje poza ekran.
Jeśli do tego wyświetlana jest nad polem adresowym to widać jej koniec a nie początek.
autouzupełnianie.png
remigiusz.walter

Postprzez OShon » Cz 06.05.2021 14:45

Tak to ta sam a wada. Jak wspomniałem.
Cofasz się w poprawce i masz jak miałeś do tej pory dodatkowo blokujesz UPG aby sienie nadpisało.
Oczywiście zostajesz w ręką w nocniku w oczekiwaniu na to że MS wyda poprawkę do poprawki i że kolejne nie będą dla ciebie przydatne.
Albo olewasz te wbudowane podpowiedzi i kupujesz sobie rozwiązanie alternatywne jakie zaproponowałem.
Sam nie wydam poprawki za MS :P
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016