Duży projekt - przenoszenie wiadomości na podstawie tytułu.

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007, 2010, 2013 i 2016.

Moderator: Moderatorzy

Duży projekt - przenoszenie wiadomości na podstawie tytułu.

Postprzez Karolius » Pt 22.01.2021 14:13

Witajcie,
Szukałem przez kilka dni różnych miejsc, w których znalazłbym pomoc w wykonaniu dużego projektu przenoszenia maili w dziale, w którym pracuje.

Kwestia jest dla mnie bardzo skomplikowana, ponieważ nie programowałem nigdy w VBA i tylko kilka razy wykorzystywałem makra (i to wiele lat temu). Ze względu na tajemnice handlowe będę posługiwał się przykładem jedzenia. :)

Na czym polega mój pomysł i problem (pracuje w Outlooku 2016):

W naszym dziale mamy 5 zespołów (A, B, C, D, E)
Każdy zespół otrzymuje maile na jedną skrzynkę odbiorczą "inbox". Ja chciałbym stworzyć pięć folderów, po jednym dla każdego teamu. Każdy team ma przypisane owoce i warzywa z którymi pracuje:
Team A - jabłko, gruszka, sałata, +15 innych
Team B - marchewka, pomidor, wiśnia, +15 innych
Team C - dynia, kalafior, awokado, +15 innych
Team D - burak, chrzan, seler, +15 innych
Team E - truskawka, malina, seler, +15 innych
Każdy rodzaj owocu ma również kilka odmian przez co w temacie zamiast słowo "jabłko", może znajdować się odmiana np. "Jonagold" lub "Golden"

A wiec... Chciałbym wymusić w Outlooku, aby każdy mail który przyjdzie na skrzynkę "inbox" został przeniesiony automatycznie (jeżeli jest to możliwe) do odpowiedniego folderu odpowiedniego teamu. Następnie, żeby w tym folderze mail został przypisany do odpowiedniej kategorii (np. Jabłko) dzięki czemu będzie możliwość wyszukiwania po kategorii.
Wydaje mi się że wszystko opisałem i teraz chciałbym tylko zaznaczyć że w regułach będzie to nie do zrobienia ponieważ będzie to dotyczyć ok 130 rodzajów warzyw i owoców które maja jeszcze swoje odmiany.

Pozdrawiam serdecznie Karolius. :)
Karolius

Re: Duży projekt - przenoszenie wiadomości na podstawie tytu

Postprzez OShon » Pt 22.01.2021 17:16

EEE nie tak trudno znaleźć to forum a tym właśnie się tutaj zajmujemy (a tak właściwie ja bo jakoś mam wrażenie ze nikt inny się nie udziela).
Zatem jesteś na mnie skazany :)

Zacznę od końca.
Kategorie nie są wspierane w IMAP. Można je nadawać, ale tylko kodem, do którego dodatek stworzyłem.
Działa w porządku na POP3 (który ma swoje obecne braki) oraz Exchange (dodawany np w subskrypcji 365 - bo inaczej własny serwer) a na IMAP tylko moim rozwiązaniem.

Przenoszenie, ok można zdefiniować reguły przenoszenia (wszyscy znają reguły), fakt często to nie wystarcza i w tedy trzeba to oprogramować znając warunki jakimi ma się kierować kod.
Mądrzejszy i uniwersalny zarazem mechanizm mogę ci zaprezentować do przenoszenia poczty sugerujący np nazwą, tematem lub tagiem do podfolderów, który zbudowałem i wydałem jako dodatek w symbolicznie śmiesznej cenie. Są rozwiązania gotowe. Dostępne od ręki.

Opowiem ci też o innym, który jest czymś w rodzaju hybrydy tych 2 rozwiązań (dla biura lotniczego) z nałożonymi dodatkowymi warunkami możesz przeczytać tutaj: http://vbatools.pl/rozdziel-maile-do-roznych-folderow/
Nie ma on swojej ceny ponieważ jest to wyjątkowe rozwiązanie pod konkretnego klienta, ale jak czytam twoje oczekiwania to częśc z nich jest podobna. Cena wdrożenia więc na takie cacko mierzona jest ilością czasu na jego przygotowanie.

Oczywiście to wszystko to nie kod w VBA, ale profesjonalne dodatki COM, napisane w Visual Studio.
Te rozwiązania powstały, ponieważ oczywiście podstawka jakim jest Outlook, posiadająca wiele przydatnych mechanizmów do tych celów nie wystarczyła.

Zatem przeczytaj i zrewiduj swoje potrzeby z tym co podlinkowałem, a jeśli chcesz cos z pudełka z miejsca zapraszam do formularza zamówienia.
No chyba ze firma ma potrzebę, płaci i zamawia konkretne rozwiązanie również szyte na miarę, to mogę to wziąć pod uwagę.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Re: Duży projekt - przenoszenie wiadomości na podstawie tytu

Postprzez Karolius » Wt 26.01.2021 13:59

Dzięki wielkie za informacja,
W takiej sytuacji musze skonsultować to wewnątrz firmy i wtedy podejmiemy decyzje jak rozwiązać to zagadnienie.
W sytuacji gdy decyzja będzie pozytywna i będę miał zielone światło to zgłoszę się przez formularz. :)
Pozdrawiam,
Karolius

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013 / 2016